SAÇLARIMIZ VE BİZ

 

sada

 

Dış görünüş kadın erkek herkes için çok önemlidir. Kadınların bu konuda bir çok argümanı vardır. Kılık kıyafetleri ,ayakkabıları,takıları,boyları,kiloları ve tabiki saçları. Saç ; kadınlarında,erkeklerinde kendilerini dış görünüş olarak ifade edebildikleri en büyük silahlarıdır. Hatta erkekler için en önemlisidir de diyebiliriz. Çünkü erkeklerde kadınlar kadar farklı dış görünüş argümanı yoktur. Bir kadının saçları zayıfsa bunu kıyafetiyle kapatabilir. Ancak erkekler için kıyafet bir pantolon ve bir gömlektir çoğu zaman.

Gelelim hayatın gerçeklerine bir çok erkek için hayat yirmili yaşlardan itibaren kabusa dönüşebilmektedir. Çünkü ergenliği takip eden bir kaç sene içerisinde saç dökülmelerine maruz kalmaktadırlar. Ve malesef bunu durdurmak için yapılabilecek de hiçbirşey yoktur. Bu genetik bir özellik olduğu için ailesinde saç dökülmesi olan genç bir erkeğin makus kaderidir. Günümüzde bir çok ilaçlar üretilmekte ve kesin çözüm adı altında insanlar umutlandırılmaktadır. Fakat kıl köklerinin her biri birer organ olduğu için dökülmeleri halinde geri dönüş yapılması şu an itibariyle imkansızdır diyebiliriz. Eğer tıp çok hızlı ilerler ve kök hücre tedavisi her alanda devreye girerse o zaman belki çare olabilir. Tabiki de böyle bir süreç de çok daha uzun bir dönemi ifade etmektedir. Bu yüzden sizlerde yapacağınız çalışmalarda öncelik  olarak da ona dikkat etmelisiniz. Böylece daha iyi ve güzel bir şekilde tedavileriniz almış olacaksınız. Saç ekimi tedavileri artık yeni teknoloji ile birlikte de çok gelişti ve istediğiniz gibi kolay bir şekilde saç ekimi tedavileriniz olabiliyorsunuz.

Peki bunun hiç mi çaresi yok ? erkekler dökülüp giden ya da fırçalarda kalan saçlarının arkasından bakmak zorunda mı? Tabiki hayır. Günümüz teknolojisinde saç ekim merkezleri devreye girmiş ve sizleri saçlarınızın sizi terkedip gidişini izlemekten kurtarmıştır. Saç ekimi nasıl yapılır? Erkeklerde dökülen saçlar tepe ve alın bölgesindekilerdir. Ense ve yanlardaki saçlar genelde dökülmez. İşte saç ekimi buralardan alınan kıl köklerinin saçsız bölgelere nakli ile olmaktadır. Saç kökleriniz alınıp saçsız bölgelere bir tohum titizliğinde ekilmekte ve uygun şartların yerine getirilmesi halinde bir kaç hafta içinde uzamaya başlayarak erkekleri istemedikleri görüntüden kurtarmaktadır. Bu bazıları için sadece görsel bi problemmiş gibi görünse de bir çok erkek için aynı zamanda psikolojik bir süreçtir. Yıllardır var olan güzelim saçlarından ayrılmak onları elbetteki psikolojik bazı sıkıntılara maruz bırakabilmektedir. O zaman bize de saç ekim teknolojisini geliştiren beyinlere teşekkür etmekten başka birşey kalmıyor.

 

 

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply