Protein Tozu Fiyat Kalite İlgisi

                                               Protein-Tozu-Kullanimi

Özellikle sporcuların vazgeçilmezleri arasında bulunan protein destekleri, yıllardır kaliteleri karşılaştırılan ve neredeyse herkese göre farklılık gösteren bir alan. Özellikle protein tozu fiyatları alanındaki fiyatsal değişiklikler ve çok fazla ürün olması spor desteği için yeni başlayacak olanları kararsız bırakmakta ve bazen de yanlış seçimler yapmaya itmektedir.

Günlük Protein İhtiyacı Nasıl Karşılanır?

Spor yapan kişinin hedeflerine göre değişse de, kişinin günde en az kilosunun iki katı kadar gram olarak protein tüketmesi gerekir. Bu kadar proteini normal yollardan almak da finansal olarak son derece zorlayıcı olacağından bu duruma çözüm olarak sporcu gıda markaları, günlük protein ihtiyaçlarını giderebilmeleri için doğal yollardan üretilmiş protein çeşitleri satmaktadır.

Protein Tozu Nasıl Elde Edilir?

Protein tozları temel olarak üç grup halinde incelenmektedir. Bunlar whey, kazein ve kompleks proteinler diye adlandırılırlar. Whey protein, protein tozları arasında en çok tercih edileni olup, peynir altı suyundan elde edilip belirli filtreleme işlemlerinden geçilir. Doğal olmasının yanı sıra düşük bir yağ oranına sahip olması ve çok hızlı emilmesi tercih edilme nedenleri arasında sayılabilir. Hızlı emilerek spordan sonra yaşanabilecek kas yıkımlarına engel olur ve kas gelişiminin hızlı bir şekilde ilerlemesini destekler.

Kazein proteinler de sıklıkla tercih edilen ürünler arasındadır. Bu ürün sütten elde edilir. Wheyden farkı çok yavaş bir şekilde emilmesidir. Uzun süreli proteinsiz günlerde ve geceleri yatmadan önce rahatça kullanılabilir.

Kompleks proteinler ise bu iki ürünün karışımlarından elde edilmektedir.içlerinde birden fazla protein çeşidi olduğu için, emilim süreleri değişiklik göstermektedir ve bu sayede kullanıcının ihtiyaçlarına göre protein tüketimi belirlenebilir.

Fiyatları 70 liradan başlayıp boyutlarına ve kalitesine göre 700 liraya kadar çıkabilen protein tozu fiyatları, bu ürünler en çok tercih edilen fiyat aralığı olan 300 lira arasından tercih edilmektedir. Yeni başlayanlar için 100 – 150 lira gibi bir bütçeyle rahatça elde edilebilecek olan başlangıç tozları, profesyonelleştikçe sunduğu etkiler ve fiyat bakımından gelişme göstermektedir.

http://www.gnc.com.tr/protein-tozu adresinden istediğiniz fiyat aralığında ve istediğiniz çeşitte protein tozu bulabilir, güvenle sporunuza başlayabilir ve kas yapınızı koruyabilirsiniz.

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply