Oyuncaklar Çocuklar için Ne İfade Ediyor?

bnt5603554550

Oyuncak demek, çocuğun hayal dünyası demek, kişisel gelişimi demek, yeteneklerini keşfetmesi demektir. Dolayısı ile onun için oyuncak seçerken ebeveynlerin de hassas davranmaları gerekir. Oyuncaklar onları eğlendirirken aynı zamanda da zekâ gelişimlerine de katkıda bulunabilmelidir. Hal böyle olunca da, yaş aralığına göre oyuncak seçimi yapılmalı ve çocuğun yaşının gerektirdiklerinin yerine getirilmesine özen gösterilmelidir.

Çocuğunuzla Birlikte Siz de Oyun Oynayın

Çocuklarla iletişim kurmanın ve onlara en hızlı ve en etkili şekilde ulaşmanın yolu oyuncaklardan geçer. Uzmanların da her platformda belirttikleri gibi çocukların hayal kurmasına ve oyuncakları ile kendilerine bir dünya yaratmasına izin vermelisiniz. Çünkü hayal dünyaları aynı zamanda onların yaratıcılıklarını da keşfetmelerini sağlar. Hatta mümkün olduğunca siz de bu dünyaya dâhil olun ve onunla paylaşımlarda bulunun. Ama birlikte oyun oynarken kontrolün onda olmasına izin vermeyi unutmayın.

Farklı Oyuncakların Dünyası Bu Adreste

Ebeveynlerin de oyuncak seçerken dikkat etmeleri gereken bazı hususlar da yok değil. Örneğin çocuğunuza ille de çok beğendiğiniz oyuncağı almak değil, onun yaş aralığına uygun ve ona bir şey katabilecek oyuncakları almaya öncelik vermelisiniz. Oyuncaklar çocukları her şekilde mutlu eder ama 2 yaş aralığındaki bir çocuğa geometrik şekilleri eşleştirme yapabileceği gibi bir oyuncak almanız ya da 4 yaş ve üzerindeki bir çocuğa artık kes-yapıştır şeklinde bir oyuncakları sunmanız gelişimi açısından daha doğru olacaktır. Farklı oyuncak türleri için http://www.oyuncakdunyasi.com adresine girebilirsiniz. Orada aradığınız her şeyi rahatlıkla bulabilirsiniz.

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply