Türkiye’ye Yeni Honda Modeli

Otomobil dünyası takipçileri için bu yazımızda otomotiv dünyasının en güçlü isimlerinden biri olan Japon Devi Honda’nın Türkiye otomotiv pazarına sokacağı yeni araç olan Odyssey modelinden bahsedeceğiz.

Oto.net’te okuduğum habere göre Honda geniş aileler için Odyssey modelini Türkiye pazarına sokmayı planlıyor. Honda’dan vazgeçemeyen aileler için tasarlanmış geniş iç hacmiyle Odyssey modeli bir otomobilden daha fazlası. Türkiye’de motor hacmine göre artan yüksek vergiler sebebiyle Honda Odyssey modeli aynı zamanda vergi masraflarındanda tasarruf etmeyi amaçlıyor.

Honda’nın şuan için ailelerin genelikle tercih ettiği model genellikle CRV modelidir. Ağırlıklı olarak 2.0 motor seçeneği ile pazarda satışa sunulan Honda CRV’nin 6 aylık otomotiv vergi ödemeleri aileleri bir hayli düşündürmekte ve daha düşük motor seçenekleriyle araç sahibi olmayı zorunlu hale getirmektedir. Bir çok model gibi Honda da yeni modeli Odyssey ile hem geniş hemde düşük vergi dilimine sahip araç arayanların imdadına yetişmeyi planlıyor. Şuan hali hazırda yurt dışında satışta bulunan Odyssey modelinin fiyatı  oto.net’in blogu otomag’dan öğrendiğimiz bilgilere göre 29 bin dolar ile 45 bin dolar arasında değişmektedir. Kalabalık ailelere 7 kişilik kapasitesiyle ve farklı motor seçenekleriyle çok yakın zamanda Türkiye otomotiv pazarında Honda Odyssey modelini görebilirsiniz.

Honda şuana kadarki modelleriyle kalitesi ve güvenilirliğiyle bir çok otomobil kullanıcısının gönlünü fethetmiştir. Bakalım bu yeni honda modeli Honda takipçileri tarafından nasıl bir ilgiyle karşılanacak ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

odyssey-ext-3

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply