Amerika’dan Alışverişin 7 Püf Noktası

 

1) Tanımadığınız bir websitesinden alışveriş yapacaksanız iyi inceleyin.

Almak istediğiniz bir ürün tanımadığınız bir sitede daha ucuz veya indirimde olabilir. Ya da ürünlerini çok beğendiğiniz yeni bir site keşfettiniz. Sitedeki ürünleri inceleyip yapılmış her hangi bir yorum veya puanlama sistemi olup olmadığını kontrol edin. Sitenin Twitter, Facebook gibi sosyal medya mecralarında aktif varlığından emin olun. Eğer İngilizce biliyorsanız son olarak da sitenin gizlilik politikası ve kullanım şartlarına göz atın.

2)Kilit işareti olmayan hiçbir siteden alışveriş yapmayın.

Online alışveriş yaparken tarayıcınızın adres çubuğunda kilit işareti oluşur, eğer bu işaret oluşmuyorsa o siteye her hangi bir bilginizi vermeyin ve ödeme yapmayın. Bu işaret, sitenin bilgilerinizi şifreleyerek sisteme kaydedileceğini ifade eder. Ayrıca “https://” yazısı güvenlik kilidinin varlığını kanıtlar. Unutmayın “https:// ” olmalı,  “http:// ” değil. Böylece web sitesinin çalışanları hatta sahibi bile şifrelenerek kaydedilmiş bu bilgilerinize ulaşamayacaktır.

3)Paypal hesabı kullanın

‘Paypal’ kredi kartınızı ve hesabınızı güvende tutuyor. Hesap bilgilerinizi kimse ulaşamıyor ve ödemenizi güvenle yapabiliyorsunuz. Satın aldığınız ürün elinize ulaşmazsa veya satıcı ile ilgili bir sorun yaşarsanız bunu Paypal Türkiye’ye bildirip paranızı geri alabilirsiniz.

4) Fatura adresi mi gönderi adresi mi?

Ürünleri alışveriş sepetine koyup ödeme yap butonuna bastığınızda “Billing Address” ve “Shipping Address” olmak üzere iki adres girmeniz gerektiğini göreceksiniz. “Billing Address” bölümüne fatura adresinizi ve “Shipping Address” kısmına da gönderi adresinizi yazmalısınız. Amerikan sitelerinin çoğu Amerika dışına paket gönderimi yapmadığı için Amerika’dan alışveriş sitelerinden biri olan AmerikaPostam.com adresine kayıt olup size verilecek Amerika adresine alışverişlerinizi gönderebilirsiniz.

5) Amerika’nın tatil günlerini takip edin.

Birçok dini ve ulusal bayram indirimlerini takip ederek oldukça karlı alışverişler yapabilirsiniz. Ayrıca senenin son üç ayı ve Noel en avantajlı dönemdir.

6) Amerika’da geçerli olan beden ölçüsü Avrupa’dakine göre farklıdır.

 Türkiye’de medium ölçüsü Amerika’da Small ölçüsüne denk gelir. Ayrıca özellikle spor ayakkabı alırken Amerika’da ki numaralar ile bizim gibi Avrupa standartlarını kullanan ülkelerde numaralar farklılık gösterir. Bunun için internetten önce numara skalasına bakın.

 

AmerikaPostam

Söz konusu, birçok ünlü markayı Türkiye’deki fiyatlarına göre çok daha ucuza almak olunca AmerikaPostam en güvenilir adres. Alışverişlerinizi Amerika’da size tahsis edilen bir adres üzerinden Paypal, kredi kartı veya bankamatik kartıyla yapabilirsiniz. Gönderi adresi bölümüne adınıza tanımlanan adresi yazmanız yeterli olacak. Amerika’da bir adrese sahip olmanız, markaların ücretsiz gönderi avantajlarından da yararlanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca yaptığınız birden çok alışverişi tek seferde gönderimini sağlayıp maliyetinizi düşürebilirsiniz. Gönderileriniz tamamen güvenli bir şekilde belirttiğiniz adrese Türkiye’deki konumunuza bağlı olarak 3 ile 5 gün arasında elinize ulaşacaktır.

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply