Saç Bakıma Dikkat Eden Kadınlara Muz Maskesi

Tüm kadınların en büyük isteği, yıpranmamış, kırılmamış, ve yumuşak saçlara sahip olmaktır. Bu saçlara sahip olabilmek için de birçok pahalı ve işe yaramayan kreme şampuana para vermekte üstüne bir de yararlı bir sonuç alamazken, saçlarını kimyasal kremler ile daha da yıpratmaktadırlar. Ancak yumuşak saça sahip olmak isteyen her kadın artık bu isteğini hem ucuz, hem doğal hem de olumlu sonuçlar veren bir yolla karşılayabilmektedir. Bu yol ise; yazımızın da başlığından anlayabileceğiniz gibi ”Muz Maskesi”.

Muz maskesi, saçın yumuşamasını ve yıpranan saçların güçlenmesini sağlıyor. Onlarca para verdiğiniz ve kimyasal olan kremlerin yerini muz maskesine rahatlık ile bırakabilirsiniz.Hem de en ucuz ve doğal yoldan. Peki, ama muz maskesini yapmak için almamız gereken malzemeler neler? İşte sorunun cevabı;

Malzemeler;

*1 adet orta boy muz

*Yarım avakado

*1 adet yumurta

*2 yemek kaşığı kadar bal

*3 yemek kaşığı kadar kaymak

*3 yemek kaşığı kadar sızma olmak şartı ile zeytinyağı

Malzemeleri aldıktan sonra şimdi de yapılışına göz atalım.

Yapılışı;

1 adet orta boy ve yarım avakadoyu geniş bir kabın içinde ezin. Ezmiş olduğunuz bu ikiliye 1 adet yumurtayı, 2 yemek kaşığı balı, 3 yemek kaşığı kaymağı ve 3 yemek kaşığı sızma zeytin yağını ekleyin. Bütün malzemeleri karıştırın.

Hazırlamış olduğunuz muz maskesini saçlarınızın köklerinden başlayarak uçlarına doğru sürün. Sürdüğünüz maskeyi yarım saat kadar saçınızda bekletin.Ardından saçınızı durulayın. Saçınızı durularken kremsiz şampuan kullanın.

Tüm bu öncüllere dikkat ederek saçlarınızın bakımlarını yaparsanız daha iyi sonuçlar elde edersiniz.

1 hafta sonra muhteşem sonucu göreceğinize emin olabilirsiniz.

 

Saç bakımı konusunda profesyonel olan kişiler saçlarının bakımlarını daha iyi yapabildiklerinden dolayı iyi sonuçlar alırlar ve geri dönüşümleri de iyi olacaktır. Eğer saçlarınıza zamanında iyi bakamazsanız kötü sonuçlar ortaya çıkabilir ve saçınız dökülmeye başlayabilir. Saçlarınız dökülmeye başladığı andan itibarende artık dönüş de daha zor olabilir. Çünkü saçların dökülmeye başlaması ile birlikte artık saçın köklerinin zayıfladığı anlamına gelir. Böyle olunca da saçlar hızlı dökülmeye başlar. Saç ekimi öncesi ve sonrası işlemler ile birlikte saçınız eski halini illaki yeniden alacaktır. Ama sizler buna maruz kalmamak için önceden çoğu işlemi yapmalı ve saçlarınıza iyi bakmalısınız. Çünkü bu süreç içerisinde saçlar dökülmeye başlar ve birçok sorular, problemle karşılaşabilirsiniz. Birde şöyle bir durum vardır. Eğer saçlarınız çok fazla dökülmüşe ve artık geri dönüşünüzde daha da zorlaşmış ise o zaman yapılması gereken şey hemen hızlı bir şekilde kök hücre saç ekimi yapılmasıdır. Kök hücre saç ekimi ile saçın direk köküne müdahele edilerek saçınızın kökten yeniden çıkmasını sağlarsınız. Böylece de saçın kök kısmında yeni yeni saç tellerinin çıktığını ve bu saç tellerinin yavaş yavaş ta geliştiğini görebilirsiniz. Bu yüzden kök hücre saç ekimi çok önemlidir ve yapılması gerekmektedir.

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply