Gömlek Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gömlek seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken nokta vücut ölçülerinizdir. Vücut hatlarınız ile kendi imajınızı dışarıya nasıl göstereceğinize karar verebilirsiniz. Erkekler takım elbise ya da günlük hayatta giydikleri kot pantolon gibi spor tarzlarında kullandıkları gömlekler ile tarzlarını yaratırlar. Erkek gömlek modelleri renk ve desen konusunda sınır tanımayan bir çizgide üretildiği için bayan gömleklerine göre daha avantajlı bir konumdadır.

Her kişiye göre farklı bir takım kriterlerin olduğu gömlek seçimi konusunda anahtar nokta kişinin vücut yapısı ile alakalıdır bu noktada gömlek seçimi uzun boylu ve kısa boylu erkeklere göre iki farklı noktada ele alınması gereken bir konudur.

Uzun Boylu Erkekler İçin Gömlek Seçimi

Uzun boylu erkekler eğer açık tenli ya da kumral ten rengine sahiplerse tek renkli sade gömlekleri tercih edebilirler veya yakalarında detay olan gömlekleri seçebilirler ve böylelikle uzun olan boylarını ön plana çıkartarak şık bir görünüm yakalayabilirler. Kısa yakalı erkek gömlek modellerinden ise uzun boylu erkekler kaçınmalıdır.

Kısa Boylu Erkekler İçin Gömlek Seçimi

Kısa boylu erkekler gömlek seçimi yaparken çizgili ve ufak desenli modelleri tercih ederlerse boylarının daha uzun görünmesini sağlayabilirler. Kontrast sahibi renklerden siyah, kahve ve sarının bu tür erkeklere uygun değildir ve daha açık tonda renkler tercih edilmelidir.

Herkesin vücut yapısına uygun erkek gömlek modellerine ulaşmak istiyorsanız http://www.fabrika-tr.com/erkek-gomlek-modelleri adresine tıklayarak kendinize uygun gömlek modelini bulabilir ve fit bir görünüme kavuşabilirsiniz.

erkekgomlek

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply