Uzman Bir Psikolojik Danışmana İhtiyaç Duyduğumuzda

 

Şu hayatta başımıza neler gelmiyor ki! Bazen çok yakınlarımız arasından kaybettiğimiz biri, bazen yaşadığımız zamansız bir ayrılık; bir aşk acısıyla bazen de derin bir hayal kırıklığıyla sınıyor bizi hayat. Bu gibi durumlar yaşadığımız anlarda her zaman, güçsüz sayılmayız aslında, bazen başa çıkabiliyor ve yaşamaya devam ediyoruz.

Ne yaşarsa yaşasın, başına gelen olumsuz bir durumu insanın ilk anda kabullenmesi zordur. Hele de bu durum, ruhsal açıdan sarsıcı bir deneyimse. Böyle durumlarda insan, telaşa kapılır, kendinden önce bunun yaşanmış bir örneği var mıdır? Onu arar. Bir yerde çözümü olmalıdır oysa. İçinden çıkılmaz zamanlar yaşamak ne zordur. Bütün çıkış yolları tükenmiş, bütün çareler bitmiştir. Tabii ki bu acıları ilk defa biz yaşamıyoruz. Ancak aşk acısının beraberinde gelen derin hayal kırıklıkları, üzüntüler, boşluk hissi kimi zaman içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor.

Zeynep Selvili’nin Bakış Açısıyla Bakmak

Bu gibi durumlarda adeta bir can simidi gibi imdada yetişen uzmanlardan biri olan Uzman Psikolojik Danışman Zeynep Selvili, tüm bu içinden çıkılmaz durumlar için önerilerini bloğunda sıralıyor ve insanların bakış açılarını değiştirip genişletmeyi de başarıyor.

Ya da zannettiğimizden daha uzun süren bir depresyondan çıkamadığımızda yolumuzu şaşırıp kalakalıyoruz. Böyle durumlarda yolun neresinde kaldığını bilmek, bundan sonra ne yapacağına ya da ne hissedeceğine karar vermek büyük bir adım. Böylesi durumlarda en dosttan ayaküstü alınan kulaktan dolma tavsiyelerle bir yere varılamayacağını anladığımızda aramaya başladığımız uzman desteği uzman psikolog Zeynep Selvili’nin bloğunda bulabiliyoruz. Bizim için oldukça karmaşık görünen bu duruma bir uzmanın bakış açısından yaklaşmak çok rahatlatıcı.https://plus.google.com/110703264853477218448 den Zeynep Selvili’nin yazılarına ulaşabilirsiniz.

Zeynep Selvili Yazılar

 

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply