Fenomen Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi

İnsan hayatının temel dinamiklerinden bir tanesi şüphesiz ruh sağlığıdır. Hayatın sağlıklı bir şekilde devam ettirilebilmesi için beden sağlığımızın yanı sıra ruh sağlığımızda çok önemlidir. Ruh sağlığı ve benden sağlığı aynı zamanda bir birini etkileyen iki unsurdur. Ruh sağlığı bozulan bir bireyin beden sağlığı da bozulmaya başlayabilir veya tam tersi beden sağlığı bozulan bir bireyin ruh sağlığında da bozulma gibi durumlara rastlanabilir.

İnsan hayatında psikolojisini etkileyen bir çok durumla karşılaşmaktadır. Uzman bir kişinin yardımı olmadan bazı durumlar çıkılmaz bir hal alabilir ve insan psikolojisinin ileri seviyede bozulmasına yol açabilir. Sorunlarını bir başkasıyla paylaşılmasının ayıp sayıldığı ve meselenin kendi içimizde halledilmeye çalışıldığı zamanlar artık çok geride kaldı. Artık hayatımızda aşamadığımız zorlukların üstesinden gelmek için uzman bir kişiden psikolojik destek almak şarttır. Sorunların çözümünde tercih ettiğiniz psikologlarda büyük öneme sahiptir.

Günümüzde psikoloji alanında en çok karşılaşılan sorunlar : Ergenlik döneminde yaşanan psikolojik sorunlar , evlilik ve aile içi eşler arasında yaşanan problemler, cinsel hayatta yaşanan problemler, bireysel sorunlar ve çocukların büyüme ve yetişmesinde karşılaşılan problemler. Tüm bu alanlar hemen hemen her bireyi belirli bir dönemde ilgilendiren sorunlar olmuştur.

Sırayla ele alacak olursak; ergenlik döneminde aileler çocuklarıyla iletişim kurmada ve onları anlamada problemler yaşıyorsa, çocuk ve ailenin arası açılmadan ve telafisi imkansız zararlar doğurmadan önce bir psikologdan mutlaka destek alınmalıdır. Yine yeni evliliklerde daha ilk aylarda bir çok uyum problemi yaşanmakta ve çiftler arasında büyük tartışma ve kavgalara hatta daha ileri problemlere yol açabilmektedir. Eğer sizde hayatınızda böyle sorunları sıklıkla yaşamaya başladıysanız mutlaka eşinizle birlikte uzman bir psikologdan destek almalısınız ve sorunlar büyümeden anlaşmayla sonuçlandırmalısınız. Bazen erken davranmak mutlu aile yuvanızı yıkılmadan kurtarabilir. Bunların dışında yine çocuk yetiştirmede psikolojik desteğe çok ihtiyaç vardır. Tecrübesiz çiftler bazı durumlarda çocuklarına nasıl müdahalede bulunacağını bilemeyip çocuğun ruh sağlığında bozulmalara yol açabiliyor. Bu tip olumsuzluklarla büyüyen çocuğunda ileriki yaşantısında kişilerle sağlıklı iletişim kuramama, aileye itaatsizlik vs. gibi bir çok durum ortaya çıkabilir. Çocuğunuza karşı davranışlarınızda kendinizi yetersiz görüyorsanız mutlaka bir psikoloğa danışın.

Sorununuzun ne olduğuna karar verdiniz ve kendinize uzman bir psikolog arıyorsanız daha fazla aramadan Fenomen Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi ile tanışmanız menfaatinize olacaktır. Sizlere psikoloji konusunda her türlü desteği sağlayan uzman ve güler yüzlü ekibiyle sizin tüm sorunlarınızla başa çıkmaya hazır. Bir psikolog arıyorsanız Fenomen Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi internet sitesini ziyaret edebilir telefonla randevu alabilirsiniz.  Psikologlara ulaşmak için tkayınız.

 

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply