Dinleme Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Telefon dinleme için geliştirilmiş birçok programlar olduğu için insanlarda bu dinleme işine karşı aşırı bir merakla yaklaşıyorlar. Eskiden dinleme işini sadece resmi müdürlüklerin yaptığını düşünecek olursak şimdilerde önüne gelen herkes bir başkasını dinler olmuştur. Düşünüldüğü zaman kullanılması çok da doğru olmayan bir program olan telefon dinleme cihazı herkesin ilgi odağı olmasından çıkmış sanki çocukların eline oyuncak olarak verilmiştir. Yapılan işlemlerin profesyonel bir iş olduğunu unutan firmaların yanlış bilgilendirmeleri sonucunda kişiler zor durumda kalabilmektedir. Ülkemizde dedektiflik veya benzeri bir resmi kurumun olmayışı işlerin gayri resmi olarak yapılmasına neden olmaktadır. Avrupa’nın önde gelen ülkelerinde resmi bürolar bulunmakta ve belli bir yönetmeliği bulunmaktadır. Ülkemizde de sistem kısa sürede bu resmiyete kavuşacak ve dinleme işleri daha uzman kişiler tarafından birinci elden yapılacaktır.
Dinleme işleminin yapılması için öncelikle kendi telefonunuz ile telefonunu dinleyecek olduğunuz kişi arasında internet bağlantısının olması gerekir. Bu bağlantının gerçekleşmesi için de her iki telefonun yeni çıkan telefonlar olması gerekir. Aksi halde programı her telefona yükleme yapsanız bile yazılımın çalışmadığını göreceksiniz. Casus yazılımın yüklü olduğu cep telefonuna gelen aramalar olduğu zaman telefonu dinleyen kişiye anında mesajın geldiğini göreceksiniz. Daha sonra kişi isterse konuşmalara katılabilir isterse de telefon konuşmaların sesini kayıt altına alarak daha sonra mail adresinden dinleme yapabilir. Telefonu dinleyen kişi dinleme esnasında asla karşı tarafın telefonunda bir ses ve cızırtı çıkmadan dinleme işlemini çok rahatlıkla gerçekleştirmiş olur.
Yazılımların içerisine önceden dinlemeyi yapacak olan kişinin numarası kaydedildiği için karşı taraf sim kart değişikliğini yaptığı zaman anında yeni numarasının bilgileri sizin, yani dinleyen kişinin telefonuna mesaj aracılığı ile gönderilir. Eğer telefonunuzun dinlenmesini istemiyorsanız telefon dinleme cihazı için geliştirilmiş virüs programlarını telefonunuza yükleyerek dışarıya karşı önlem almış olursunuz.

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply