Rinoplasti Uzmanı

Rinoplasti denilen burun estetiği anlamına gelen bir cerrahi işlemdir. Bu cerrahi işlemini yapan hekimlere ise Rinoplasti uzmanı denilmektedir. Rinoplasti uzmanının amacı burunda var olan ya da sonradan oluşmuş şekil bozukluğunu düzeltmektir. Rinoplasti uzmanlarının yapmış olduğu estetik ameliyatının aynında solunuma engel olan kemik eğriliğini düzeltmek için yapılan ameliyat ile birlikte yapılması mümkündür.
Rinoplasti’nin uzman olan bir plastik cerrah tarafında yapılması sonucunda, beklenmedik etkilerin olması nadiren ve önemsizdir. Fakat enfeksiyon, burun kanaması ya da anestezi reaksiyonlarının oluşması gibi olasılıklardan dolayı komplikasyon riski her zaman var olmuştur. Bununda en aza indirgenmesi için dikkatli bir şekilde Rinoplasti uzmanınızın size söylediği ameliyat öncesi ve sonrasında yapmanız gereken talimatları aksatmadan yaparsanız beklenmedik etkilerin oluşumunu en aza indirgeye bilirsiniz.
Dünyada estetik amaçlı olarak yapılan ameliyatlardan en yaygını Rinoplasti uzmanının yaptığı burun estetiği ameliyatıdır. Rinoplasti ameliyatı 1- 1.5 saati aşmamaktadır. Özel durumlarda bu süre değişerek daha da uzun olabilmektedir. Eskiye göre ameliyat sonrasında oluşan morluk ve şişlikler şimdilerde çok daha az rastlanmaktadır. Ayrıca ameliyat sonrasında yaşanacak ağrılardan o kadar korkulmamalıdır. Basit bir ağrı kesici sayesinde ameliyat sonrasındaki süreç rahat geçecektir. Ameliyat sonrasında soluk almakta güçlük çekebilirsiniz fakat bir gün sonra burun içiniz boşaltılacaktır ve soluk almanız normale dönecektir. İstirahat etmek için aşırı sıcak olmayacak ortamlarda bulunmak ve başınızı biraz daha yukarıda tutarak ya da oturur pozisyonda istirahat etmeniz önerilir.
Rinoplasti uzmanlarının burun estetiğinde asıl amacı yüze en uygun burunu yapabilmektir. Yani burun estetiğinde Rinoplasti uzmanlarının düşündüğü tek başına iyi bir burun yapmak değil bir bütün olarak cildinize ve kıkırdağınızın inceliğine en uygun burunu yapmaktır.
Ameliyat sonrasında burun üzerine alçı konmaktadır. Bu alçının ıslanmaması gerekir ve 7 ile 10 gün arasında bir süre kadar hastanın burnunda kalması gerekmektedir.

rinoplasti-uzmani

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply