Gelinlik Modelleri

Düğünler daha çok yaz mevsiminde yapıldığından dolayı tasarımcılar gelinlik modellerini daha çok yaz mevsiminin dokusuna uygun olarak tasarlarlardı. Ancak son zamanlarda kış sezonunda da düğün yapılmaya başlaması ile birlikte tasarımcılar kış sezonuna uygun olan modelleri de tasarlamaya başladı. Özellikle son zamanlarda sonbahar ve kış mevsimleri adına en fazla tercih edilen dantel ve uzun kollu modeller gelinlik modelleri arasında bir moda akımı oluşturmaya başladı.

Gelin adayları daha önceleri tercihlerini straplez olan modellerden yana yaparken, son zamanlarda daha çok dantel işlemeli ve uzun kollu olan modellerden yana yapmaya başladı. Gelinlik seçimi yaparken gelin adaylarının hemen karar vermemesi ve uzun soluklu olarak araştırma yapması doğru modeli bulabilmek adına önemlidir. Bir gelinin tam anlamıyla kusursuz bir görüntü oluşturabilmesi adına seçtiği modelin vücut ölçülerine uygun olması, düğünün yapılacağı mekâna uygun olması ve seçilen bütün aksesuarların gelinlik ile bütünlük oluşturması gerekir. Sitemizde yer alan birbirinden farklı modellere örnek olarak; kabarık ve etek kısımlarında dantel detayının yer aldığı modeller, üst kısmında, bel bölümünde veya etek kısımlarında taş detaylarının yer aldığı modeller, son zamanlarda sıra dışı bir şıklığa imza atmak isteyen gelinler için ön kısmı kısa arka kısmı uzun kuyruk detayına sahip olan modeller, kolsuz veya kalın askılı olan modeller, uzun kollu olan modeller, sırt dekolteli veya göğüs dekolteli olan modeller, pembe gibi farklı renkler kullanılarak renklendirilen modeller, bir bütün olarak dantel işlemesinin yer aldığı modeller ve prenses modeller verilebilir. Son zamanlarda her ne kadar daha çok dantel işlemeli olan modeller göz önünde olsa da tercihini dantel modellerden yapmak yerine taş işlemeli modellerden yapmak isteyen gelin adayları adına da taş işlemeli modeller göz alıcı gelinlik modelleri arasında var olmaktadır. Tercih edilen gelinliğin yanı sıra yapılan saç modelleri de gelinlerin güzel görünmesi adına önemlidir.

Bundan dolayı gelin adayları düğünleri adına her detaya çok dikkat etmeli ve en ufak ayrıntıya bile özen göstermelidir. Kusursuz bir şıklık elde etmek adına sitemizde yer alan modelleri inceleyebilirsiniz.

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply