En Eğlenceli Araba Yarışı Oyunlarını Oynamak Sizin de Hakkınız!

Geçtiğimiz yüzyılda konsol ve bilgisayar ile hayatımıza giren oyunlar günümüzde yediden yetmişe herkesin bir uğraşı, hatta işi oldu. İlk bilgisayar oyununu bir kadın mühendis yapmıştı. Ardından günümüze kadar sayısız oyun üretildi ve hala da durmaksızın üretilmekte…
Oyun yapımcılarının “oyun çağına giriyoruz” dedikleri şu günlerde her türden oyun bulmak mümkün. Ancak bir kitle var ki “arcade oyun” diye nitelendirebileceğimiz ve herkesin “flash oyun” olarak bildiği oyunlardan kopamayanlar da var. Bu oyunlar genellikle hafif grafikli ve birbirine benzeyen fizik yapıları ile bir çok kişinin hoşuna gidiyor. Özellikle bu türdeki

araba yarışı

oyunları büyük ilgi görüyor.
Günümüzde bir çok oyun türü var demiştik. Oyun türü dendiğinde herkesin aklına gelenler genelde araba yarışı, strateji, aksiyon vb. gibi türlerdir. Ancak günümüzde hızla popülerleşen yeni türler de var. Mesela survival oyunlar son iki yıldır büyük ilgi görüyor ve sadece survival türde çeşit çeşit oyunlar sunan firmalar türemiş durumda. Bu oyunları oynayanlar ise bu türün Minecraft’tan klonlandığına şimdi de birbirlerinden klonlandığını düşünüyorlar.

Bunun yanında bir de simulasyon oyunları var. Bu oyunların başlarda alışveriş merkezlerindeki jetonlu simulasyon cihazlarında oynanmak üzere yapılırken günümüzde başlı başına bir tür olmuş durumda. Yine sadece bu tür üzerinde de oyun geliştiren firmalar mevcut. Bir simulasyon oyununda genelde çok bi şey beklenmez ama oyun severlerin isteği ile geliştiriciler simulasyon oyunları üzerinde de artık baya emek harcıyolar.

Bir gün bu türler de eskiyecek, popülerliğini yitirecek, yerini başka hatta yeni türlere bırakacak… Ama şu kesin ki araba yarışı oyunları gibi klasik oyunlar her daim insanoğlunun ilgi odağında olacak ve geliştiriciler de oyunseverlerin bu isteğine zevkle karşılık vereceklerdir. İnsanlar araba yarışını sevmiştir çünkü gerçek hayat ile en bağlantılı oyunlar araba yarışlarıdır ve oyuncular oynadıkları oyunlarda da gerçeklik ister. Bu hissi de tabii ki en çok araba yarışı oyunları verir.

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply