Oyun

İnceleme: Planet Explorers

Bir süre önce Steam‘e geldiğinde görüp hayran kaldığım, oyunun henüz Alpha aşamasında olmasından ve fiyatının bu yüzden biraz yüksek olmasından dolayı hemen almadığım bir oyundur. Survival ve crafting oyunlarının popüler olduğu son zamanlarda Planet Explorers‘ı da bu kervanın içinde görüyoruz.

Planet Explorers, Minecraft gibi bir survival crafting oyunu. Ama crafting sistemi Minecraft’a göre aşırı derecede gelişmiş. Crafting sistemi ile oyunda araba ve hatta helikopter bile yapabiliyoruz. Tabii bu ikisi ile sınırlı değil. Ama sınırlı olan bir şey var o da oyunun haritası. Biliyorsunuz Minecraft’ta haritamız neredeyse sınırsız büyüklükte idi. Planet Explorers‘da haritamız sınırlı ancak bu hemen aklınıza haritanın küçük olduğunu getirmesin. Oyunda büyük bir harita bizleri bekliyor.

Geçtiğimiz günlerde Steam Summer Sale nedeniyle indirime girdi ama hala alıp almamak konusuna tereddütlüydüm. Sonra farkettim ki oyunun demo versiyonu varmış. “Deneyeyim, beğenirsem alırım” dedim ve yaklaşık 2 GB boyutundaki demoyu indirdim.

Açıkcası Planet Explorers Alpha demosunda umduğumu bulamadım diyebilirim. Oyunun kötü kontrelleri, saçma performans sorunları, itici kullanıcı arayüzünü gördükten sonra iyi ki satın almamışım dedim. Ama şunu unutmamak gerekiyor ki oyun henüz Alpha aşamasında ve oyun betaya geçtiğinde bu sorunlar düzeltilecektir. Yani eğer oyunu almak isteyenler olursa bence betayı beklesinler. Hem fiyatı biraz daha düşer hem de sorunları halledilir. Ama oyunu oynamak içinde yerinde duramayanlar varsa demoyu buradan indirebilirler.

Planet Explorers hakkında benim izlenimlerim bunlardı. Peki ya sizinkiler? Oyun tam sürüme geçtiğinde satın alır mısınız ya da Minecraft’ın tahtını sallandırır mı yakın zamanda?

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply