MHRS NEDİR ?

Mhrs T.C. Sağlık Bakanlığının 2009 da çalışmalarını başlattığı ve 2011 de çalışmalarını tamamlayarak tüm ülke geneline yaydığı bir sistemdir. Mhrs nin açılımı Merkezi Hastane Randevu Sistemi dir. Bu sistemin kurulmasındaki amaç, sağlık hizmetlerine daha kolay erişim sağlanması ve ülke genelinde hastanelerin daha etkin bir hizmet verebilmesidir.
Diğer bir deyişle bu sistem vatandaşlarımızın ülke genelindeki tüm devlet hastanelerine Alo 182 yi arayarak ve internet üzerinden online randevu alabilecekleri bir sistemdir.
Sistemden faydalanabilmek için T.C. kimlik numarasıyla ve kendi belirledikleri şifreyle sisteme kayıt olan vatandaşlarımız, istedikleri hastanaye ve polikliniğe internet üzerinden online randevu alabilirler.
Merkezi Hastane Randevu Sisteminde internet üzerinden randevu alma imkanı bulamayan vatandaşlar yine bu sisteme bağlı olan Alo 182 yi arayarak da yine istedikleri hastane ve polikliniğe randevularını alabilirler.
Bu sistemden randevu alabilmek için son seçenek MHRS Mobil uygulamasıdır.Vatandaşlarımız, kullandıkları akıllı telefonların veya tabletlerin işletim sistemine bağlı olan uygulama marketinden ( app store, google play store ) bu uygulamayı ücretsiz olarak indirebilir ve cihazlarına kurabilirler.
Bu sisteme yine T.C. Kimlik numaranız ve şifrenizle girerek randevu geçmişinizi görebilir, aldığınız randevunun günü gelmeden randevunuzu iptal edebilirsiniz.Ayrıca MHRS ALO182 hattını arayarak operatörden randevunuzu iptal ettirebilirsiniz.
Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi 2009 yılında çalışmalarına başlanan ve 2011 de tüm ülke geneline yayılan Merkezi Hastane Randevu Sistemi ile birlikte geçtiğimiz yıllarda görmeye alıştığımız hastane kuyrukları ve doktor kapısında sıra bekleme olayı son buluyor.Artık siz doktoru değil, doktor sizi bekliyor…

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply