Aktüel, Oyun

Çok Abartılan Watch Dogs…

Başlığı “Watch Dogs Yermece” mi yapsaydım acaba? Neyse boşver… Ay bu pragraf da biraz spoiler oldu gibi sanki ama zaten başlığı okuyan yazının içeriğini az çok anlamıştır. Kendi kendine konuşman bittiyse yazıya geç artık!..

Şu sıralar mutlaka her girdiğiniz sitede Watch Dogs ile ilgili haberler görmüşsünüzdür. Merak edip fotoğraflarına ve videolarına bakmış ve ardından “Vay be! Adamlar yapıyor. Şerefsizim GTA’dan on kat daha iyi” demişsinizdir ilk başta benim gibi. Ama ben bunu iki yıl önce söyledim. Evet, Watch Dogs tee 2 yıl önce duyuruldu. Şimdi ise çıkışına yakın bi güzel abartılıyor. Neden? Sözde yeni jenerasyon bi oyun. O iki yıl önceydi koçum, sizin o Gameplay videosunun üzerine ne oyunlar çıktı…

Örneğin GTA V… O da çıkışına yakın özellikle grafikleriyle adından çokça söz ettirdi ve hala da ettiriyor. Oysa şimdi Watch Dogs‘ı indirip deneyenlerin hepsi oyunun ekran görüntülerinde ve tanıtım videolarında çok abartıldığını, özellikle grafik ve fizik yönünden GTA‘nın yanından bile geçemeyeceğini söylüyorlar.

Oyunu ben de deneyip “Bakalım dedikleri kadar iyi ve kötü mü” diye düşüncemi ortaya koyacaktım ama dün okuduğum haberlere göre Watch Dogs‘ı erkenden indiren sazanların hepsinin bilgisayarına virüs bulaşmış ve indirmedim. Tam da bu haberlerden sonra oyunu denememe gerek kalmadan kendi düşüncemi belirtebileceğim bir video ile karşılaştım. Aha şu hemen yukarıda gördüğünüz…

Videodan da görebileceğiniz üzere Watch Dogs’da GTA’nın yıllardır mükemmel bi şekilde kullandığı en basit araba parçalanması fizikleri bile yok. Watch Dogs fizik yönünden GTA Vice City, efekt yönünden GTA San Andreas, grafik olarak ise GTA IV’e benziyor diyebilirim artık.

Peki ya siz ne düşünüyorsunuz?

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Bir Yorum

  1. nuh büyük tufan izle

    Temmuz 21, 2014 at 3:06 pm

    Fizik yönünden vice city ağır olmadı mı ya :D senaryo peki hocam, ben oyunu bitirmedim ama ilk kısmı bitirmiştim. Bence çok fazla özellikli bu tarz bir hacker çok hayalci. Assasin’s creed mesela daha iyi geliyor bana göre.

Leave a Reply