Pirelerle Mücadele

pirelerle mücadele

Pireler…İsmini bile duymak insanın kaşınmaya başlamasına neden olabiliyor. Belki pekçoğumuz için şimdiye kadar hiç karşılaşmadığımız varlıklar. Ancak evcil hayvan besleyenler, bahçeli ve müstakil evlerde oturanlar için çok ciddi bir sorun teşkil edebilmektedir. Pek çok apartmanın düzenli temizliği yapılmayan bodrum katları da pireler için uygun bir ortam olabilmektedir.

Pireler çok hızlı çoğalırlar. Haftada 2000 yavru yapabilir. Yumurtlamak için kan emmeye ihtiyaçları vardır, bu nedenle hayvan ve insanların üzerine çıkarlar ve çoğunlukla da evcil hayvanlar yoluyla evlere taşınırlar. Çok rahatsız edici kaşıntıya sebep olurlar. Aynı zamanda tifüs ve veba hastalıklarını da taşıyabilirler.

Pire ile mücadele ederken evin içi, bahçe ve bodrum katı profesyonel böcek ilaçlama firması tarafından ilaçlanırken aynı zamanda evcil hayvan varsa onların da ilaçlanması önemlidir. Pireler hemen yok olmayabilirler, tamamen temizlenmeleri 15 günü bulabilir. Hatta bazen ikinci kez ilaçlamaya da ihtiyaç duyulabilmektedir.

Pire ve diğer pek çok haşere ile mücadele için Tekniktürk gibi deneyimli ve Bayer Koruma Programına üye bir firmadan destek alabilirsiniz.

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply