Oyun
Online Mobil Çiftlik Oyunu: Hay Day

Online Mobil Çiftlik Oyunu: Hay Day

Uzun bir aradan sonra merhaba! Biliyorum, çok aksatıyorum artık blogumu. Ama bunu telafi edeceğim! ;)

Dün haberini görüp elimden telefonu bırakamama sebep olan bir oyun tanıtacağım sizlere: Hay Day. iOS‘da meşhurmuş, dün itibari ile de Android‘e gelmiş. Eminim siz de çok seveceksinizdir.

hay day

Normalde bu tür oyunları sevmem, denemek için oynar çıkarım ama Hay Day‘in bir mobil oyun olduğunu ve online olduğunu görünce biraz heyecanlandım. Çünkü bu tür oyunlarda zaman önemlidir ve oyunda örneğin hasat yapmanız gereken vakitte hasat yapmazsanız oyunda gelişmeniz bir hayli uzun zaman alır. Hay Day‘in mobil oyun olması ile her daim elinizin altında olan telefonunuz ile istediğiniz zaman istediğin yerde hasat yapabilirsiniz. İşte beni cezbeden nokta tam olarak burası.

Eminim Farm Ville‘in popüler olduğu zamanlarda mutlaka denemek için bile oynamışsınızdır Farm Ville’ı. Farm Ville o kadar popüler oldu ki yeni çıkan bütün çiftlik oyunları Farm Ville göz önünde bulundurularak ve biraz da benzetilerek yapılmaya başlandı. Ama Hay Day öyle değil. Çok farklı!

Oyuna bir ambar, ağıl ve ev ile başlıyorsunuz. Level atladıkça yeni yapılar inşa edip bu yapılarla hayvanlarınız için yem üretebiliyorsunuz. Yem üretmek için tarlanızda bi şeyler yetiştirmeniz lazım tabii. Ürettiğiniz yemleri de hayvanlarıza yedirip, hayvanlarınızdan elde ettiğiniz ürünleri gelen müşterilere satabiliyor, sipariş olarak gönderebiliyor, diğer oyunculara satabiliyor ve hatta takas edebiliyorsunuz. Ayrıca Farm Ville’de olduğu gibi dekorasyon ürünleri de çiftliğiniz güzelleştirmek için mevcut.

Dün akşamdan beri oynuyorum ve şu an 11 levele kadar ulaşabildim. Bu zamana kadar  oyundan öğrendiklerim ve bahsedebileceklerim bu kadar. Ama görüyorum ki level atladıkça yeni maceralar bizi bekliyor olacak :)

Unutmadan! Oyun online demiştik, oyuna Google hesabınız ile bağlandığınızda istediğiniz cihazdan kendi çiftliğinize ulaşabiliyorsunuz.

Bu yazıyı yazarken bile ikide bir çiftliğimdeki tarlaları, inekleri vs.  kontrol ettiğim bir oyunun güzelliğini varın siz düşünün :) Ahh bi de şarj sorunu olmasa!..

google play

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Bir Yorum

  1. Pegasus Airlines

    Ağustos 2, 2014 at 5:37 pm

    justin online ve ben yine mobil aq

Leave a Reply