Burçların Özellikleri ve Burç Uyumları

Burclar.web.tr burçlar konusunda çok detaylı bir çalışma yapmış bir site. Sitenin içinde burçlara meraklı olan kişilere o kadar alt ve ayrıntılı başlıklarda bilgi sunuyor ki şaşırıyorsunuz. Gerçi burçlara ilgisi olan bir çok kişi zaten burçlarla ilgili bilgileri bir çok yerden araştırıp buluyor ama sanırım burclar.web.tr ile tek bir sitenin içinden hiç çıkmadan her şeyi bulabiliyor olacağız. Bir de özellikle diğer bütün günlük burç yorumu yazan önemli gazete dergi ve Rezzan Kiraz gibi önemli astrologların günlük burç yorumlarını her burç için tek bir sayfada veriyor olması, birden fazla fikir edinip burç yorumlarını kıyaslamaya imkan sağlıyor. Aynı şekilde haftalık, aylık ve yıllık burç yorumlarına da derleme şeklinde yer verilen bir site.

Astrologlar ve astroloji ciddi anlamda hayatımıza girmiş bulunuyorlar. Aslında yeni bir şey değil zaman zaman burçlara merak salıyoruz. Özellikle yeni birinden hoşlandığımızda ya da yeni bir işe gireceğimiz zaman, çoğu zaman kendimizi anlamak için bir çaba içerisine giriyoruz. Bazen Koç, Kova, Başak, Boğa, Aslan, Akrep, Yengeç, Balık, Terazi, İkizler, Oğlak, Yay gibi 12 tane burç nasıl bütün dünyadaki insanları anlatabilir diye düşünsek de Zodyak hala ilgimizi çekiyor. Burçların özelliklerine bakarak kendimizde o yazılanlardan bir şeyler buluyoruz. Tabi yeterince eleştirel olamadığımız zamanlarda burcun bu özelliği bana uyuyor ama bu özelliği uymuyor gibi yaklaşımlarda da bulunabiliyoruz.

Baktığınızda burcumuzun hangi burç olduğunu anlamak da çok kolay. Burcunuzu anlayabilmek için doğum tarihinizi, doğum ayını biliyorsanız hemen bu bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Hatta burçlar ve aylar doğum tarihini bildiğiniz her kişinin hakkında genel de olsa bir fikir sahibi olma imkanını size sunuyor.

Burçlar konusunda isim yapmış ve önemsediğimiz insanlar var ve dedikleri ya da verdikleri enerji bize gerçekten iyi geliyor. Rezzan Kiraz burçlar konusunda söylediklerine birçok insanın itibar ettiği biri. Nuray Sayari’de günlük burç yorumları ile de gündemimize günün başlangıcına bir kısmına muhakkak damgasını vuruyor. Yabancı bir astroloji uzmanı olarak Susan Miller’ın astroloji aylık burç yorumları çok fazla ilgi görmekte ve gerçekten insanların yaşadığı iniş ve çıkışları anlatıyor nitelikte. Burçlara müneccim olarak bakmaktan çok bir fikir edinmek ve onları kendimizi ya da etrafımızdaki insanları tanımaya çalışırken kullanmak o kadar da anlamsız değil aslında.

Burç uyumları konusu sanırım burçlar söz konusu olduğunda en çok ilgimizi çeken konu. İki burç bir araya geldiğinde hangi özellikleri çatışacak, hangi özellikleri birbirini tamamlayacak, hangi özellikler harika bir uyum içerisinde olacak konusuna ilk anda bir cevap oluşturuyor.

Rüya tabirleri, tarot gibi fallar, kahve falı burçlar, bunlar hayatımızda olmaya devam edecek. Çok inansak da inanmasak da erkek kadın bu konuya ilgimiz olacak. Belli zamanlarda kendimizi baya baya içinde bulduğumuz ve bulmaya devam edeceğimiz de bir gerçek. Psikolojik açıdan iyi geliyorsa neden olmasın diyorum.

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Bir Yorum

  1. Ahmet Kumral

    Ağustos 31, 2013 at 10:48 pm

    Burç konusunda hala kafam karışık özellikleri okuduğumda beni anlatıyor diye düşünüyorum ama bir yandan da inanmıyorum. Herkese hitap eden bir dil nasıl kullanıyorlar anlamış değilim.

Leave a Reply