Kişisel

Çok Mu Çok Oyun Oynuyoruz!?

Yaz tatilinin gelişiyle birlikte bu sene işe gitmiyorum. İlginçtir ki çok zorlanmıyorum bu aralar. Ama Ramazan’dan sonra yine iş için zorlanabilirim. Peki işe gitmeyip ne yapıyorum? Gördüğünüz gibi blogumla “ilginelenemiyorum”. Peki sebebi ne bunun? İşte bu: League of Legends

Ah ah!.. Nerden başladım şu oyuna. Yarıyıl tatilinde oynamıştım ilk olarak. İkinci dönemin başlamasıyla birlikte uzun bir ara vermiştim ve Nisan ayının ortalarında yeniden başladım. Hem de ne başlama!.. Öyle bir bağlandım ki dur durak bilmeden oynuyorum, sürekli, neredeyse 7/24.

Ben böyle değildim… Tamam, her yeni oyuna başladığım da belli bi süre oyundan aşırı keyif alırım, sürekli oynamak isterim. Ama bu istek hiç bu kadar şiddetli olmamıştı. Üç aydır bu istek dur durak bilmeden devam ediyorsa bende bi sorun var demektir. Galiba ben şuan bağımlılığın doruklarındayım.

Peki sürekli bu oyunu oynuyorsam bu yazıyı yazacak vakti nereden buldum? Orasını hiç sormayın işte!..

keep calm and blame it on the lag

Sabah yine 10’da kalktım, öğlen olunca cumaya gittim. Eve gelince hemen LoL‘e girdim arkadaşla ve ilk oyunda bozgun verdik. Neyse, moral bozmaya gerek yok, ikinci oyuna girdik ve bu oyunda bende lag sorunu oldu, oynayamadım, yine bozgun. Pisi pisine bozgun alınca sinirlenip TTNET‘i aradım çünkü lagin sebebi netteki yavaşlıktı.

TTNET‘e derdimi ilettim ama anlamadılar malesef. Lag sorununu internette oynadığım flash oyunların yüklenmemesi gibi anladılar. Ama en azından netimde bir yavaşlık olduğunu anladılar.

TTNET sorunumla ilgilenirken ben de bir oyun daha atayım dedim ve üçüncü oyuna girdim. İşte olan burada oldu. Oyunda netim düştü ve oyun oynayamadim. Bir kaç dakika sonra oyuna girdiğimde herkes bana küfür ediyordu ve oyun sonu herkes tarafından report edildim oyundan ayrıldığım için. Ve en kötüsü de; Yine TTNET yüzünden oyundan 24 saat süreyle engellendim. Yine… :(

Eğer TTNET yüzünden bu oyundan düşmelerim devam ederse daha uzun süreli cezalar alacağım ve gerekirse TTNET ile Riot Games‘in görüşmesini sağlamaya çalışacağım sorunun bende olmadığını anlayıp cezamı kaldırmaları için. Bunu cidden yapabilirim.

Neyse bir yanda da iyi oldu. Hani her şeyin bir sebebi vardır derler ya işte vardır bunun da bir sebebi. Oyuna giremediğim süre içinde Hızlı ve Öfkeli 6‘yı izleyebilirim. Oyun yüzünden vakit bulamıyordum…

Ceza aldığım tarih: 5.7.2013 15:43
Cezamın açılacağı tarih: 6.7.2013 15:43

Aslında başlık şöyle de olabilirmiş ama bunu açıklama olarak yazdım: “TTNET yüzünden oyundan düştüğü için ban alan gencin dramı…”

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

14 Yorum Var

 1. Arda Erakman

  Temmuz 5, 2013 at 2:34 pm

  Bağımlısı olmuşsun bildiğin Ahmet. 24 saat engel alman iyi kendine vakit ayır film izle çık gez. TTNet dünyada ki en pahalı ve en yavaş internet bence.

  Bu arada hızlı ve öfkeliyi bende izliyorum şimdi :)

 2. Enes Aktaş

  Temmuz 5, 2013 at 2:38 pm

  Ahmet vaktini boş geçireceğine webdeki yararlı şeylerle uğraş bence :)

 3. Tuncay

  Temmuz 5, 2013 at 2:50 pm

  İşin gücün yoksa boş zamanını oyuna vermen doğal,yeter ki oyundan zevk al.Bu arada TTNET alacağım yakında umarım bana da böyle yapmazlar.

 4. Hibestil

  Temmuz 5, 2013 at 5:23 pm

  Bende bu çocuk blogunu unuttu herhalde diyordum :)

 5. seyyahelma

  Temmuz 6, 2013 at 10:54 am

  Aynen Ahmetcim. Her şey yerinde ve zamanında güzel bence de. Ama bunlarda zorla insanın aklını çeliyorlar yani o da var.. :)) özellikle son zamanlarda çıkan oyunlar.

 6. İsmail Çakır

  Temmuz 10, 2013 at 5:04 pm

  Bir yerden sonra sıkılıcan merak etme :)

 7. Salim

  Temmuz 10, 2013 at 11:14 pm

  Bende bi zamanlar çok oynuyodum ama bıraktım :)

 8. vale

  Temmuz 14, 2013 at 12:25 am

  Paylaşım için teşekkür ederim. Blogunuzu yakından takip ediyorum ve beğeniyorum. Başarılarınızın devamını dilerim…

 9. Sky Han

  Temmuz 23, 2013 at 9:01 am

  Çok bağımlı olmuşsunuz bu size çok zarar verir.

 10. Yusuf Tuğrul Kocaman

  Ağustos 22, 2013 at 7:07 pm

  Bir Battlefield 3 olamaz ne olursa olsun :)

Leave a Reply