İzledim-İzliyorum

İzledim: 3 Idiots

İzleyecek film ararken bi arkadaşım “3 Idiots” izle dedi. Adını daha önce çok duymuştum ama komedi filmi sevmediğim için izlememiştim. Filmi öneren arkadaşım “Bu filmi izlemeden dünyadan gitme, filmi izlerken ağladım” gibi şeyler söyleyince bakalım dedikleri kadar var mıymış bu film diyerek bugün açtım izledim. Evet, gerçekten dedikleri kadar varmış :)

Film dram ve komedi kategorisinde. Bana göre dram biraz daha ağır basıyor. Filmi izlerken fazla gülmedim ama ağladım, ilk defa bir film beni ciddi ciddi ağlattı.

3 idiots

Arkadaşlık ve dostluk ilişkeri filmde çok güzel işlenmiş. Eğitim sistemine de karşı çıktıklarını dile getirmeye çalışmışlar ama bence fazla becerememişler. Çünkü başroldeki Ranço kendi adına okumadığından dolayı dersleri fazla kafaya takmıyor ve sisteme çok rahat karşı çıkabiliyor ve hocalara kafa tutabiliyor. Ama kendi adına okuyor olsa, okuldan atılma korkusu ve başarısız olma korkusu olsa filmdeki hiçbir şeyi beceremez ve gerçekleştiremezdi.

Sonuç olarak; Bana göre her ne kadar filmin saçma afiş ve kapakları olsa da, siz de benim gibi filmin konusunu okuyup fragmanını izleyince filmi kesinlikle merak edip izleyeceksiniz. Film biraz uzun, 2 saat 40 dakika. Ama kesinlikle izlemeye değer. Bu filmden alacağınız çok ders var! ;)

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

9 Yorum Var

 1. promosyon ürünleri

  Nisan 11, 2013 at 6:18 am

  Bilgi için sağol.

 2. ibrahim yüzer

  Nisan 11, 2013 at 9:38 am

  Aamir Khan’ın bütün filmleri mükemmel.Gerçi daha iki filmini seyrettim birde Ghajini’yi seyredebilirsin.Fanaa diye bir filmi varmış onuda izlemeyi düşünüyorum.Arkadaşının dediği gibi izlenmeli , herkese izlemeli. :)

  • Ahmet

   Nisan 11, 2013 at 3:36 pm

   Bahsettiğin filmlerin konularını okuyup fragmanlarını izledim ama beğenmedim. 3 Idiots yeter şimdilik Aamir Khan’dan :)

 3. aerakman

  Nisan 11, 2013 at 1:27 pm

  Aamir Khan’ın şu Gajini mi ne o filmde sürekli müzikal olduğundan nefret eder oldum adamdan.

 4. Hatem

  Nisan 11, 2013 at 3:32 pm

  Ben de 3 kere izledim bu filmi. Süper film.

 5. Onur Batur

  Nisan 13, 2013 at 8:26 am

  Şimdi sinemalara yeni film geliyor The Host adında bir film, gerçekten süper ben gideceğim filmine, Ahmet dostum bu filmi kaçırma derim gerçekten süper :)

 6. bahadir Aycı

  Haziran 9, 2013 at 11:55 am

  Ghajini 2008 Kesinlikle İzle şiddetle tavsiye ederim ayni kişi oynuyor

 7. StΔrk

  Ağustos 3, 2014 at 12:54 pm

  Kal Ho Naa Ho’yu 2-3 gün önce izledim bidaha izlemeyi düşünmüyorum abi o neydi öyle mutlu sonla bitmemiş Aman ölmüş felan hiç gerek yoktu

Leave a Reply