Kişisel

Ruh Hastası Hocalar

İşi bilmeyen çok hoca var be! Maaş olarak aldıları para haram bana göre. Öğrenci “yatarak” sınıf geçebilir, ama bir öğretmen yatarak maaş almamalı. Aldığı maaşı son kuruşuna kadar haketmeli!

Bazıları vardır ki bunca yıldır öğretmendir ama ders işlemeyi bilmez. Haa yazılıda da ders anlatamadığı için kolay sorar, orası ayrı.

Kimisi sınıfta otoritesini koruyamaz, birini seçer ve “oğlum konuşanları yaz” der. İşte bu en gıcık olduğum hoca tipidir. Sınıfa söz geçiremeyen, aşırı söz geçirmeye çalışan hocalardır bunlar da. Hele o seçtiği kişi de gıcıksa, vay halimize!..

ruh hastası hoca

En gıcık olduğum hoca tiplerinden biri de “yok yazanlar“dır. Ah pardon! Yazmıyorlar, yazdırıyorlar! Bunun için de bir arkadaş seçip, “oğlum konuşanları yok yaz” der. Gerçekten de o adam en ufak bir ses çıkarsa bile yok yazılır. Hele bir de son ders yok yazılıyorsa, işte bu çok koyar!

Kimisi de derste aktif olanlara artı verdirir yine birini seçip ama o artılar sene sonu unutulur gider. Hiç bir önemi kalmaz. İşte bu yüzden derste aktif olmam, sırf artı almak için aktif olanlara uyuz olurum, kendimi derste değil, yazılıda gösteririm! Ve o derste onlarca artı almış kişiler ise hiçbir şey yapamazlar!

Kimisi derste uyumaya izin verir, kimisi “dik dur ulan!” der. Kimisi küfreder, kimisi melek gibidir, sınıftaki andavallar yüzünden o da gün geçtikçe değişir, diğerleri gibi yapmacık kaba biri olarak karşımıza çıkar. Ee haliyle de şekliyle uyumsuz bir karakter oluverir.

Kimisi adeta “ses hastasıdır“. En ufak bir seste celallenir, dersin yarısı hocanın bağırıp çağırmasıyla geçer ve o dersten hiçbir verim alınamaz.

Bu hocalarla mı biz geleceğimiz şekillendireceğiz!? Tamam, her şeyi hocaya bağlamamak lazım, sonuçta iş bizde bitiyor. Ama imam osurursa cemaat sıçar demişler, değil mi?

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

9 Yorum Var

 1. aerakman

  Mart 7, 2013 at 3:03 pm

  Son cümle beni benden aldı Ahmet :D

  Bu arada, bugün biz de böyle bir sorun ile karşılaştık. Hocalar hakkında önerme yazdık. Bu öğretmenler odasında şikayet olarak algılanmış. Hoca bugün soruyu çözerken patladı durduk yere. “Şikayet etmeye gelince edersiniz” diye sonra da gitti disipline verdi (!) Yesinler disiplinini bir çay içip yine sınıfımıza döneriz. Daha önce de gittik :D

  İşin kısası bu hocalar torpilli bence.

  • Ahmet

   Mart 7, 2013 at 3:07 pm

   Yatarak maaş alma peşinde hepsi. Hele beden eğitimi hocalarına ne demeli. Hiç odalarından çıkmıyorlar, sabahtan akşama kadar her gün lak lak edip sıcak sıcak çaylarını içiyorlar. Bir de sınıf defterine işlenilen konu bölümüne yapmadıkları şeyleri yazıyorlar.

 2. Yasin Ergül

  Mart 7, 2013 at 5:56 pm

  Bunlara ekstra birazda ben ekliyim. :) Birde öğrenciye ders anlattıran hocalar var sunum yaptırıp anlattırıyor sunum bittiğinde kimse birşey çakmıyor çünkü anlatan arkadaş genelde o sunumu anlatmak yerine okuyor ve okuma bittiğinde sorunuz varsa sorun yoksa ders bitmiştir deyip çıkıyor. Bunlarda helal para yediğini zannediyor. Birde psikopat hocalar var lisede bi hocamız vardı kıl olurdum dingile sınıfa girmeden önce ağzınıza s…rım diye girerdi la sen zamanında gelmezsen ses olur doğal birşey bu ses cıkarmayan kaç sınıf vardır ki şu ülkede iama adam ses oluyo diye küfür ederek giriyodu sınıfa haha neyse daha bir çok örnek var yaz yaz bitmez harbiden :))

  • Ahmet

   Mart 7, 2013 at 6:12 pm

   Akli basinda hoca cok az bu ulkede. Ve bu hocalar ile bizim basarili olmamiz bekleniyor. Her imkaniniz var diyorlar ki o da yok, olsa yine ortada adam gibi hoca olmaz. Aglanacak haldeyiz aslinda.

 3. Enes Gündoğdu

  Mart 7, 2013 at 6:32 pm

  Hayatımda örnek aldığıım öğretmen sayısımı (3) okullarda ki öğretmen sayısı 50den fazla Aldığı paralar boşa hemde baya boşa

  • Ahmet

   Mart 7, 2013 at 8:24 pm

   Gercekten biz imamhatip ogrencileri ileride adam gibi imam olalim diye cok saygili, kibar ve ogretici, aldigi maasi son kurusuna kadar hakeden, benim de ornek aldigim ve sevdigim hocalarimda vardir.

 4. Mustafa Çakmak

  Mart 7, 2013 at 7:06 pm

  Bazı hocaların gerçekten psikolojisi bozuk ve bu insanlar öğretmen olmadan önce bir uzman tarafından kontrol edilmeli diye düşünüyorum :D

  Bizim okuldaki din hocasıda, hiç bir şey yapmıyor. Sürekli belli öğrencilerle sohbet ediyor. Birde din hocası olacak aldığı para haram…

  • Ahmet

   Mart 7, 2013 at 8:26 pm

   Aynen bu hocalarin ogretmen olabilmesi icin bilgisi kontrol edilmemeli, davranislari, pskolojisi ve akli dengesi kontrol edilmeli.

 5. Can Köseoğlu

  Temmuz 31, 2014 at 9:51 pm

  Kadın kahkasını tehdit ve risk olarak gördüğünüz için böylesi ruh hastası olabiliyorsunuz zaten. Tarihin salonundaki örümcek ağları…

Leave a Reply