Kişisel

Köpeklerin Kovolamacası

Not: Karanlıkta, geç saatlerde okumanızı öneririm. Adrenaliniz daha çok artar…

Bundan bir-iki yıl önceydi sanırım… Soğuk bir kış günüydü… Akşam saat on sularıydı… Ben anlamsızca pencerede dışarıya bakarken uzaktan köpek sesleri geliyordu. Köpek sesleri giderek yaklaştı, yaklaştı ve yaklaştı…

Sonra, o seslerin kaynağı olan köpeklerden biri geldi evin önüne koşa koşa, bir sağına baktı, birde soluna. Sanki birşeyden kaçıyor gibiydi de saklanacak bir yer arıyor gibiydi. Su kalanalının üzerindeki köprüden karşıya geçti. Biraz uzaklaştı…

Köpeklerin Kovalamacası

Arkasından bir kaç köpek daha geldi koşa koşa. Bu bildiğin köpek sürüsüydü. Bu köpekler de sağına soluna baktı, sanki birşey arıyor gibiydiler. Sonra hepsi başka bir yöne dağıldı. İki-üç tanesi bunlardan önce gelen köpeğin gittiği yoldan gitti. Bir-iki dakika sonra, ilk gelen köpek önde, sürü halinde gelen köpekler arkada, müthiş bir kovalamaca vardı.

Sürü, köpeği kovalaya kovalaya, havlaya havlaya uzaklaştı. Sonra sesleride duyulmaz oldu…

Hala merak ederim, nereye kadar sürdü bu kovalamaca? Kovalamacanın sonunda ne oldu? O kaçan köpek şuan hala hayatta mı? Sürü, o köpekten ne istiyordu? O köpek sürüden neden kaçıyordu? Bunlar bir çelişki mi?

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

4 Yorum Var

 1. Arda

  Eylül 1, 2012 at 11:28 am

  Muhabbet kuşların da olduğu kadar köpekler hakkında da bilgim var ben sana bunu facebook’tan anlatayım :)

 2. ImOttoman

  Eylül 1, 2012 at 4:28 pm

  İlginç bir hikaye her zaman olur :)

 3. Hatem

  Eylül 1, 2012 at 6:14 pm

  Çok güldüm ya :) güzeldi ama

 4. Ali Arslan

  Eylül 14, 2012 at 3:07 pm

  Şaşılacak bir durum. :) Onlar neden sürü halinde geziyor ki? Hadi sürü halinde geziyorsunuz, sizinle aynı türden bir hayvanı kovalamaktaki amaç ne ki? :D Gerçi biz daha insanları tam olarak çözemedik dostum, hayvanları nasıl çözecez.. :)

Leave a Reply