Kişisel

Çok Çalışmalıyım!

Yaz tatilinin ardından tekrar okul açılıyor. Ne de çabuk geçti o özlenen günler… Özlenen günler geride kaldı, şimdi hem özlediğimiz, hemde özlemediğimiz günlere geldik.

Son iki haftadır okulun açılmasına kalan günleri sayıyorum. Düşünüyorum, bir yandan arkadaşlarımı, diğer yandan ise dersleri. Dersleri düşündükçe içime bir kurt düşüyor, stres basıyor. Sonra düşünmeyi bırakıyor, herşeyi akışına bırakıyor, “hayırlısı be gülüm” diyorum :)

Herkes diyordur “bu sene çok çalışıcam” diye ama hiçbir zaman öyle olmuyordur. Bende öyle diyorum. Bunu geçen sene de demiştim. Ama ne yaptım? Çalıştım mı? Hayır. Okulun ilk günleri biraz çalıştım sadece, sonra sıkıldım ve sadece yazılı olduğunda ders çalıştım. Ama düşündüm de, sadece yazılı olduğunda çalışmakla olmuyor. Gerçekten olmuyor! Pişmanım şuan çalışmadığıma…

Çok Çalışmalıyım!

Bu sene de pişman olmamak için çalışacağım! Yazılılardan düşük not alıp strese girmemek için çalışacağım! Geleceğim için çalışacağım!

Çalışmak için bilgisayara ve bloguma daha az vakit ayırmalıyım. Günde bir yazı bile yetmeyen bir tanecik takipçilerim, artık yine eskiden olduğu gibi “haftada bir” lik plana alışsanız iyi olur :)

Bence sizde bilgisayara ve bloglarınıza daha az vakit ayırın, özellikle de liseye yeni başlayacak arkadaşlar. Çünkü lise zordur, lise 1 daha da zordur. Bir yandan yeni ortama alışmaya çalışıyorsunuz, diğer yandan da yeni derslere aşina olmaya çalışıyorsunuz. Bu süreçte derslerinize daha çok vakit ayırın. Zaten sonraki sınıfta kendinizi yine başka bir ortamın içinde bulabilirsiniz bölüm seçtiğiniz için. Bu sınıfta da yine aynı şeyleri yaşayacaksınızdır. Hem yeni ortam, hem de dersler

Velhasıl’ı kelam, hep bareber oturuyoruz, eşşek gibi çalışıyoruz! :)

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

13 Yorum Var

 1. Haydar Sahin

  Eylül 16, 2012 at 8:45 am

  Başarılı olmak istiyorsan ilk önce strese girmemelisin.Çalışırsan yaparsın…

 2. Mert Özler

  Eylül 16, 2012 at 8:54 am

  Ahmet senin gibi bende çok çalışmalıyım son SBS kurbanları biziz ve 450 altında alırsam yandım

 3. Arda Erakman

  Eylül 16, 2012 at 12:25 pm

  Ahmet’cim.9 ve 10.sınıfları görmüş geçirmiş biri olarak şunu söylemek istiyorum.9.sınıf dersleri basittir.Sadece ortama alışamadığımız için konsantre olamayız.10.sınıf’ın 1.dönemi 9.sınıfın tekrarıdır.Oldukça basittir.Ama 2.dönem eziyettir :) Yeni terimler, trigonometri falan.11.Sınıf FEN bölümüne geçtim bu sene.Üniversiteye az kaldı hayırlısı.Amma da uzun yazdım ha :D

  • Ahmet

   Eylül 16, 2012 at 12:27 pm

   Oh iyi bari, biraz olsun içimi rahattın Arda’cığım. Herkes bu Trigonometri’ye çok zor falan diyor ama onun da üstesinden geliriz Allah’ın izniyle inşallah :)

 4. Daktilograf

  Eylül 17, 2012 at 12:59 pm

  Dokuzuncu sınıf sadece düzenli tekrarı gerektiriyor. Günde iki saatini ayırarak sıkıntısız bir okul dönemi geçirebilirsin.

  • Ahmet

   Eylül 17, 2012 at 1:02 pm

   Yalnız aga ben 2. sınıfım? :)

   Diyorsun? Dostum bizde Arapça, Kuran, Siyer, Temel Dini Bilgiler vs. vs. gibi meslek dersleride var ve okuldan eve 16:30 da geliyorum Geldiğimde çok yorgun ve uykulu oluyorum. Bu zaman içerisinde hangi birine çalışayım? Yorgunluğumu ne ara atayım. İmamhatip zor be. Zor ama güzel.

 5. Nurçin

  Ocak 28, 2013 at 2:30 pm

  (HİÇ ÇALIŞMADI)

 6. Volkan Akkuş

  Ocak 28, 2013 at 2:57 pm

  Seneye lise var ve ben hala projelerimin peşindeyim…

Leave a Reply