Kişisel

Bilgisayar Emek İster…

Sadece emek değil, kafa, zaman ve  sabır gerektirir.Eğer bilgisayar alemine yeni katılmış ve öğrenci birisi isen başlama kardeşim…Zamanı gelince okulu okuyup dersini alırsın.

Tabi bu da yetmez emek gerektirir derken öyle laf olsun diye söylemedim.Bilgisayar eşittir uykusuz gecelerdir…5-6 saat bilgisayar başında oturup “Daha 1 saattir başındayım anne” demeniz. Sizin çoktan aramıza katıldığınız anlamına geliyor. Şimdi bilgisayarda çok zaman harcıyacaksınız dersleri falan boşlayacaksınız.Eğer bilgisayar için feda edeceğiniz şey dersleriniz olacak ise hiç bilgisayara bulaşmayın.

Bilgisayar kafa gerektirir; bir probleme farklı açılardan bakmayı gerektirir.Bilimde buna analitik zeka, halk arasında ise delilik denir.

Bilgisayar Emek İster...

Bilgisayar farklılık gerektirir.Ne demek şimdi bu? Bunu anlatmam gerçekten benim için çok zor… İçinizde bir boşluk duygusu ile birlikte bir şeyler üretme heyecanı olması gerekiyor.

Son olarak sabır gerektirir. Wmaracı forumdaki Nonloser adlı kullanıcının dediği gibi  “deneyim demeyin deneyin” bir şeyi bir defa da yapamadığınız onu hiç bir sefer yapamayacağınız anlamına gelmez.Amacınıza ulaşana kadar çalışmanız gerekir.Yoksa amacınız sadece bir  hayal olarak kalır…

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

4 Yorum Var

 1. Ahmet

  Eylül 15, 2012 at 12:28 pm

  Bak şu çok doğru işte : “Bilgisayar kafa gerektirir; bir probleme farklı açılardan bakmayı gerektirir.Bilimde buna analitik zeka, halk arasında ise delilik denir.”

 2. Mert Özler

  Eylül 15, 2012 at 1:00 pm

  Güzel yazı olmuş :)

  • Haydar Sahin

   Eylül 15, 2012 at 1:02 pm

   Teşekkür ederim eminim sizin düşündükleriniz kadar iyi değil.

   • Mert Özler

    Eylül 15, 2012 at 5:44 pm

    Haydarcım aramızdaki siz bizi kaldıralım sen ben :) . Teşekürler senin yazıların benimkilerinden daha iyi bence.Kişisel yorumun ve hayal gücün daha geniş

Leave a Reply