Kişisel

Yaz Tatilinin İlk Haftası Yok Mu…

Benim için yaz tatilinin ilk haftası güzeldir. Okul yeni kapanmış, tatil yeni başlamıştır. Okulun son haftaları “yaz tatilinde şunu şunu yapıcam” diye anlatınları gerçekleştirme çabası içinde olur herkes…

Peki ben yaz tatilinde ne yaparım? Yaz tatillerim nasıl geçer?

Yaz tatilinin ilk haftası mutlaka köye giderim. Köyde dedemin tarlalarında vakit geçiririm. Ağaçlara tırmanır, dalından meyve yerim. Ağaca çıkıp yemek gerçekten çok keyifli oluyor benim için fakat keyfimi bozan böcekler var. Ağaçların dalları arasında dolaşan iğrenç, küçük böcekler.

Ağaca tırmanmışım, üstümde t-shirt var, o böceklerden biri t-shirtün altından bi girse, ya bi yerimi ısırsa. Hadi o böceklerden biri zehirliyse! Düşününce bile kötü oluyor insan.

Neyse işte ilk bir hafta böceklerle ve ağaçlarla geçtikten sonra eve dönüyorum ve babamın yanında işe başlıyorum. Ramazan ayına kadar çalıştıktan sonra Ramazan’da oruç tutarken zorlanmamak için bir ayı evde geçiriyorum.

Ramazan ayından sonra ise, okulun açılmasına kaç gün kaldığını saymaya başlıyorum. Ve bu noktasan sonra artık yaz tatilinden keyif alamaz oluyorum. O ilk hafta gibi olmuyor hiçbirşey. İçimde ki yaz tatilinin getirdiği huzur ve mutluluk kayboluveriyor.

Aslında yaz tatilinde bazen okulu da özlemiyor değilim. Bazı olaylar oluyor ki “okul bi açılsa artık ya” diyorum kendi kendime. Bazen çokta sıkıcı ve çekilmez de olabiliyor yaz tatilleri benim için. Hem okul açılsın istiyor, hemde açılmasın istiyorum. Yani bi yanım tuz, bi yanım şeker…

Sonra okul açılıyor ve yine bir yanım tuzken diğer yanım şeker oluveriyor. Dersler sıkıyor, ama okuldaki arkadaş ortamı pahabiçilemez :)

Ve işte burasıda yaz tatilimin ilk bir haftasını geçirdiğim köy :)


Daha Büyük Görüntüle

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

5 Yorum Var

 1. Daktilograf

  Ağustos 29, 2012 at 2:10 pm

  Sonunda kişisel yazmaya karar verdin demek. Bu şekilde daha iyi oduğuna inanıyorum. Hayırlı uğurlu olsun.
  Bu arada duygulandım, yazın ilk haftası…

 2. Ali Alan

  Ağustos 29, 2012 at 2:13 pm

  evet o paha biçilmez arkadaş ortamı :D 9/O :D

 3. Omer Tevfik

  Ağustos 29, 2012 at 2:16 pm

  Yaz tatili gerçekten başlangıçta güzeldir.

 4. Muhammed

  Ağustos 29, 2012 at 2:34 pm

  Ne ara geçti okadar gün ya :( çalışmaktan hiç bişey anlamadım okulun ilk günleri güzel oluyo sınavlar başlayınca çekilmez oluyo :( :(

Leave a Reply