Kişisel

Müziksiz Olmuyor…

Hani bazıları laf olsun diye “müziksiz yaşayamam” derler ya, işte ben onu tüm samimiyetimle söylüyorum.

Bilgisayar başında, ders çalışırken, yolculuk yaparken… Her zaman müzik dinlemeye çalışırım. Ders çalışırken müzik dinlediğimde kendimi ister istemez müziğe kaptırınca ders çalışmak biraz zor oluyor ama müziksiz de olmuyor be abi! :)

Genel olarak yabancı ve müzikle pek alakası olmayanların “disko müziği” diye tabir ettikleri müzikleri dinlerim.

Şu disko müziğine açıklık getirecek olursak; Electro, House, Glitch, DubStep vs. vs. tarzı müziklerdir. Yani tam benim tarzım! :)

Bu tarz müziklerde benim için Skrillex bir numara. Zaten dünyaca aşırı tanınmış birisi. YouTube’dan müziklerinin ne kadar dinlendiğine bakabilirsiniz.

Skrillex’in yanında Deadmau5, David Guetta, Adam Rickfors ve birkaç DJ daha dinliyorum.

Bir de ne demiştik? Yabancı.

Müziksiz Olmuyor...

Yabancı müzikte ise, Nicki Minaj, Rihanna, Inna, Kesha, Madonna, Black Eyed Peas, Chris Brown, Flo Rida, Jennifer Lopez, Katy Perry, Kid Cudi, LMFAO, Pitbull vs. vs dinliyor, hepsinin yeni singlelarını ve albümlerini takip ediyorum.

Yukarıda bahsetmiş olduğum David Guetta bazen  Nicki Minaj, Chris Brown, Flo Rida vs. vs. ile birlikte şarkı yapıyorlar. David Guetta ile birlikte yapılan şarkılar muhteşem oluyor!

Dinlediğim bu şarkıcılardan biri yeni bir albüm yada single çıkarmışsa hemen dinlemeye başlıyor, aralıksız onlarca kez dinliyorum ve bunun sonucunda şarkıdan hemen soğuyorum. Sonra “off abi yeni şarkı çıksada dinlesek yaa” demeye başlıyorum…

Bir şarkının mutlaka klibini de izlerim. YouTube VeVo sayesinde yeni şarkıcılar ve şarkılar kaşfederim. Beğendiklerimi de takibe alırım ve dinlerim.

Bazen orda burda bir şarkı duyuyor, şarkının adını biliyorum ama çalan şarkı remix oluyor. Sonra o remixi bulayım derken canım çıkıyor. Gerçekten bir şarkının remixini bulmak çok zor. Çünkü her önüne gelen şarkılara remix yapıyor ve o kadar remixin içinde istediğim remixi bulmak çok zor.

Yabancı şarkıların mutlaka sözlerine ve sözlerinin türkçe çevirisine bakar, bazen karaoke yapmaya çalışırım :)

“Ee? Hiç yerli şarkı dinlemez misin sen yahu!?” diyenler içinse hemen cevabımı vereyim. Dinlerim efenim. Ama öyle yabancı şarkıcıları takip ettiğim gibi takip etmem yerli şarkı ve şarkıcıları. Orda burda duyup hoşuma giden olursa dinlerim yerli şarkı.

Yerli şarkı pek fazla dinlemem çünkü ülkemizde müzik sektörünün yeni yeni geliştiğini, şarkı sözlerinin yeni yeni bir anlam kazandığını görüyorum. Zaten bu bahsettiklerimi de belli başlı şarkıcılar yapıyor.

Ülkemizde yeni yeni DJ’ler de ön plana çıktı. Bu güzel bir gelişme. Buna tüm DJ’ler ayak uydursa güzel olur. Bizde yerli DJ’lerimizi tanımış oluruz.

İşte benim müzik tarzım ve anlayışım böyle. Peki ya sizinki?

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

16 Yorum Var

 1. Daktilograf

  Ağustos 30, 2012 at 6:27 pm

  Sagopa Kajmer. :)

  • Ahmet

   Ağustos 30, 2012 at 6:30 pm

   Bir zamanlar bende Sagopa Kajmer dinlerdim. Hemde ne dinlerdim! :)

   Sonra bir anda sıkıldım Sagopa’dan ve tüm müzik tarzım ve anlayışım değişti.

 2. Arda

  Ağustos 30, 2012 at 6:30 pm

  Müzik zevkimiz aynı ;)

 3. Ömer

  Ağustos 30, 2012 at 6:56 pm

  Müzik hayattır.

 4. Muhammet

  Ağustos 31, 2012 at 11:20 am

  Yazdıkların arasından Katy Perry ve Inna`yı severim ve iyi bir hayranıyım. Türkçe müzik desen sadece rock-metal tarzı dinlerim, onun dışında Türkçe müzik ile aram hiç yoktur. Sanırım bayağı farklı müzik zevklerimiz.

  Rock – Metal ve Bir kaç tane de diğerlerinden dinlemek isteyenler varsa:
  – Avril Lavigne
  – Nirvana
  – Rammstein
  – Red Hot Chili Peppers
  – Haggard
  – Three Days Grace
  – Apocalyptica
  – Linkin Park (Bunu bilmeyen ölsün ya. :D)
  – Shakira (Dinleme, izle. :D)
  – Evanescence
  – Slipknot
  – H.I.M
  – Lunatica şimdilik bunlar yeter. :)

 5. Uğur Sağlam

  Eylül 1, 2012 at 7:07 pm

  Müzik Candır ! Müziksiz Yaşayan Hayvandır :D :D

  Güzel slagon oldu :D

 6. Hatem

  Eylül 1, 2012 at 8:12 pm

  Ben daha çok rap şarkıları severim ve dinlerim.Rap şarkılarda yabancı türkçe ayırt etmem ikisinide dinlerim.Ama arabesk rap’e karşıyım :)
  Haa arada kulağa hoş gelen pop şarkıları da dinlerim. Mesela; Demet akalın:Tecrübe , Ajda Pekkan: Yakar Geçerim , Gökçe:Ne yapardım vs. Türkü de severim ve çok dinlerim :)

 7. selamoradaki

  Eylül 4, 2012 at 7:06 pm

  – Rammstein
  – Haggard
  – Evanescence

  şu 3 noktada aynı yerdeyiz :)

Leave a Reply