İzledim-İzliyorum

İzledim: Doğaüstü – Chronicle

Bu yılda yapılmış bir bilim-kurgu filmi ararken Doğaüstü filmini gördüm ve filmin kapağı beni çok etkiledi. Hemen filmin konusunu okudum ve işte tamda aradığım film böyle birşeydi. Gerçekten hem bilim-kurgu dalına uygun hemde gençlik dalına uygun bir film.

Üç lise arkadaşı katıldıkları bir parti sırasında çevrede gezerken bir kuyu bulurlar ve kuyudan sesler geldiğini farkederler. Tabii bu sırada Andrew’in kamerası herşeyi kaydetmektedir. Çılgın arkadaşlarından biri kuyuya iner orada ne olduğuna bakmaya gider. Tabii hemen arkasından arkadaşlarıda onun peşinden gider.

Kuyuya indiklerinde ışıklar saçan bir buz kütlesi gibi birşey ile karşılaşırlar ve Andrew’in kamera kaydı durur. Artık orada ne olduysa Andrew ve arkadaşları artık süper güçlere sahiptirler. Uçabiliyorlar, nesneleri hareket ettirebiliyorlardır artık!

Başlarda bu yetenek üç arkadaş için bir eğlence iken Andrew kontrolunu kaybeder ve bu yeteneklerini kullanarak bir arkadaşını öldürür ve tüm şehri mahfeder. Diğer arkadaşı ise onu bu arada durdurmaya çalışmaktadır ve durdururda! Ve sonunda Andrew ölür!

Benim gibi bilim-kurgu bağımlıları için süper bir film izlemenizi öneriyorum.

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

7 Yorum Var

 1. Uğur Sağlam

  Temmuz 21, 2012 at 5:02 pm

  Bu aralar filme sardın herhalde :D

  • Ahmet

   Temmuz 21, 2012 at 5:10 pm

   Aynen öyle :)

   Aslında ben her zaman film bağımlısıydım ama önceleri vaktim yoktu. Ama bu aralar vaktim olduğu için rahat rahat izliyorum her istediğim filmi :)

 2. Hakan

  Temmuz 23, 2012 at 8:55 pm

  hoş film gerçekten :)

 3. SEOOB

  Temmuz 23, 2012 at 11:03 pm

  Gerçekten güzel bir film tavsiye ederim ben de :)

 4. aerakman

  Temmuz 24, 2012 at 2:41 pm

  Daha önce izlemiştim o mızrağı sokması manyaktı :D

 5. Muhammet

  Ağustos 30, 2012 at 11:09 am

  Normal telekinezi ile başlayıp, çocukların Superman gibi olmasıyla biten bir filmdi. Açıkçası çocuk filmiydi. Yani konu doğaüstüydü, ama zaten abartılı olan doğaüstü (paranormal,psişik) konulu filmleri daha ne kadar saçma yapabilirler diye sorarlarsa hiç çekinmeden bunu önerebilirim.

  Bir de Push (darbe) vardı, o da bunun gibi saçmaydı. Sıkı bir fantastik/bilim-kurgu film takipçisi olarak 10/4 anca verebilirim. :)

 6. Kemal Sabsız

  Ağustos 2, 2014 at 12:35 pm

  Çünkü doğa üstü olayları gerçekten seviyorum. Bknz : Doctor Who. O da anım şanım bir dizi değil. Fakat doğaüstü bir dizi olduğu için izledim

Leave a Reply