Lise 2 Olduk Panpa! :)

Vay be! Koskoca bir eğitim-öğretim yılını daha atlattık ve lise 2 ye geçtik!

Ulan ne günler geçirdik bee! Yeri geldi yazılılardan yüksek aldık sevindik, yeri geldi düşük aldık üzüldük. Yeri geldi düşük sözlü veren hocalara küfür ettik. Yani acısıyla tatlısıyla bir yılı bitirdik.

Lise 2 için sayısal seçtim. Kimisi zor dedi, kimisi yapamazsın falan dedi ama arkadaşlar korkma yaparız biz dediler ve motive ettiler beni. Sayısal seçmemde arkadaşlarında rolü büyük yani. Birazda internetten araştırma yaptım sayısal zormu acaba diyerekten ve internette de kimisi zor diyor, kimisi kolay diyor… Olan oldu artık ya seçtik işte sayısal. Yapacak bişey yok. Zorsa da oturacağız eşşek gibi çalışacağız arkadaş!

Sınıfta kalmaktan çok korkuyordum bu yıl çoğu kişi gibi. Çünkü her iki dönemde de ilk yazılılardan sonra notlarıma baktığımda çok zayıfım olduğunu gördüm. Ama son yazılılarda hem çalışarak, hemde arkadaş desteği ile zayıfların birçoğunu kurtardık. İlk dönem karnede 2 zayıf vardı: Kimya ve Coğrafya. İkinci dönem Kimya’yı kurtardım ama zayıf dersler arasına yenileri eklendi :) İkinci dönem 4 zayıfım vardı :) Yinede ortalama ile geçtim Allah’a şükür.

Lise 2 de çok çalışacağım” diyorum kendi kendime herkes gibi ama… Kesin yine çalışmayacağım. Çünkü her zaman böyle diyoruz ve yine aynı seviyede çalışıyoruz. İnşallah bakalım seneye daha çok çalışırız :)

Bu arada sınıfta kalan ve sorumlu olarak geçen arkadaşlarda haketmişti yani. Oh olsun onlara! :D

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

4 Yorum Var

 1. aerakman

  Haziran 8, 2012 at 6:41 pm

  Ortamı,muhabbeti Lise1’den daha iyidir.Çünkü alıştın iyice muhabbeti ortamı derken dersleri kaçırma sakın :) Ayrıca vaktin varken sözel derslerde bol bol as :D Ne güzel örnek oluyorum haa.Bu arada ilk defa birine bu kadar uzun yorum atıyorum.Hadi kal sağlıcakla.

 2. Yunusemre

  Ağustos 6, 2012 at 12:29 pm

  :) Hayırlısı be gülüm.
  Bizde lise3üz sayısalı seçebilseydik keşke meslek var sayısalda işte :D sözeliz napak ezber ezber kafa bir yere kadar abi :D
  Alttan dersler car curr tatiller haram bize veremedik bir türlü diplomada alamayacağız gibi :(

 3. Haydar ŞAHİN

  Ağustos 29, 2012 at 2:59 pm

  Derslerde yüksek not almak için;
  1)Ders derste dinlenir.
  2)Eve gelince işlenen ders çalışılır.
  3)Hocaya bol bol yalakalık yapılır.
  4)Hafta sonu dersler tekrar edilir.
  5)Kimseyle kavga dövüş yapılmaz.Akıllı uslu adam “rölü” yapılır.
  6)Bol bol test çözülür.
  Bunun sonucunda;
  1)Babandan istediğin kitapları sorunsuz alman sağlanır.
  2)İstediğin pc, telefon, bisiklet kolay bir şekilde alınır.
  3)Belge takdir teşekkür ardı arkası kesilmez.
  4)Lise 4 de “Hangi çocukta gelecek var?” diye düşünen kızların koca bulma listesinde ilk sırada yer alırsın.
  5)Odtü, İtü, marmara, yıldız teknik,boğaziçi bunlardan birinde üniversite okuyup hatırı sayılacak bir parayla işe başlarsın.

Leave a Reply