Kişisel

YavaşNet: TTNET

Türkiye’de birçok kişi benim gibi TTNET kullanıyor. Bazıları hız ve bağlantı kalitesinden oldukça memnunken büyük bir kesim ise hiç memnun değil. Sürekli bağlantıda kopmalar, aşırı yavaşlık, cevap vermeyen müşteri hizmetleri… TTNET gerçekten oldukça sorunlu bir internet servis sağlayıcısı.

Benimde birçok TTNET kullanıcısınında olduğu gibi internet bağlantım çok yavaş. Bazen bu yavaşlıktan öyle sıkılıyorumki hemen arıyorum TTNET müşteri hizmetlerini. Arıyorum aramasına ama her aradığımda hat meşgul oluyor ve defalarca kes aramak zorunda kalıyorum. Ardından hattı düşürüyorum ve sıra bilmem ne için hangi tuşa bamaya geldi. Tek tek tuşlara basarak sonunda bir yetkili ile görüşme şansım oluyor. Ama o yetkili ile görüşebilmek için en az 5-10 dakika bekliyorum. Bu hatların yoğun olmasından kaynaklanıyor galiba.

Sorunumu yetkiliye kişiye söylüyorum ve anında internetimi hızlandırıyorlar ama “hızınıza bağlı olarak internet bağlantınızda kopmalar olabilir” diyorlar. Yani hızlı internet istiyorsak her 5 dakikada bir bağlantının kopmasına katlanacağız.

Bir gün hızlı internetin keyfini çıkarıyorum. Ertesi gün modemi açtığımd DSL ışığı yanıp sönüyor, bür türlü sabitlenmiyor. Tekrar TTNET’i arıyorum ve her zaman yaptıkları gibi numaramı alıp arıza kaydı oluşturuyorlar. Birkaç saat sonra sorun düzeliyor falan internet bağlantım yine yavaş!

Telefonum çalıyor ve TTNET’ten aradıklarını ve evimin yakınlarına bağlantı sorunumu çözmek için geldiklerini söylüyorlar ve tam olarak evimin nerde olduğunu soruyorlar. Benden “sorun morun yok!” diyerek telefonu yüzlerine kapatıyorum :D Sorun olmasına rağmen hemde. Çünkü eve geldiklerinde yapacakları tek şey kablolara bakıp gitmek olacak. Bunu daha önce bi arkadaşımın evinde yaşadık.

 

Yani?..

Yani sonuç olarak demek istediğim şu; Bıktım lan bu TTNET’ten bıktım! Birgün arayıp BTK’yı şikayet edicem vallahi ha! Böyle bir şansım var mı tam bilmiyorum ama varsa eğer arayıp şikayet edicem TTNET’i. Duy sesimi TTNET! :)

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

10 Yorum Var

 1. Atakan

  Mart 24, 2012 at 12:46 pm

  “eve geldiklerinde yapacakları tek şey kablolara bakıp gitmek olacak.”
  hayır, arıza kaydı oluşturduktan sonra eve geldiklerinde sorun çözülür.
  niye uğraşıyorsunki, twitter kullanıyorsun. Twitter’dan yazsana @ttnetdestek’e. Onlar seni arar.

 2. Atakan

  Mart 24, 2012 at 3:50 pm

  “Ahmet bey merhaba, cep telefonunuzu bize direkt mesaj olarak gönderirseniz size yardımcı olacağız” yazacaklar büyük ihtimalle :)

 3. Enes İLHAN

  Mart 26, 2012 at 11:32 am

  Ne beklersin işte ttnet adı üstünde !

 4. Güncel blog

  Mart 27, 2012 at 12:10 am

  Başka alternatif var da biz mi geçmedik :) Alt yapı yine TTnet.
  Lanet Net TT net

 5. Hatem

  Mayıs 15, 2012 at 7:53 pm

  :) Bendensin kardeşim.

 6. ali

  Haziran 18, 2012 at 3:40 pm

  Aynı sorun benimde başıma sürekli geliyor. Eve gelen adamlar da bişeyden anladıkları yok. Kabloları bakıp gidiyorlar.. Splitter’a bakıyorlar bide. Yani eğer şehre uzaksan alt yapı yetersizliğinden buna katlanmak zorundasın diyor TTNET.

 7. Ali Arslan

  Temmuz 4, 2012 at 7:39 am

  Son yorumu ben atmışım ama yeniden yazayım internetimle ilgili son gelişmeleri.

  Ben de çok şikayetçi olurdum. 1 ay hergün adamları aradım belki. Aramaktan bıktırdılar beni ve tabi onlar da uğraşmaktan bıktı. Eve 3 defa yetkili yolladılar ama 3. gelen yetkili; splitter, modem, iç ve dış hatların hepsini kontrol etti ve dışardaki telefon kutusundan eve gelen bağlantıyı değiştirdiler. O günden sonra ne bir kopma nede internet yavaşlaması oldu.

  İnternet hızı şuanda çok iyi olmasa da iyi. Eskiden 512 KB üstüne çıkmayan internet bağlantım ile bu aralar 2-3Megabit ile bağlanıyorum. 8 megabit yolladılar ama alt yapı yetersizliğinden o kadar hızlı kullanamazmışım. Adamlar zaten evlere hızlı internet yolluyorlar ama kablo kaynaklı veya başka sebeplerden ötürü hız düşüyormuş. TTNET hakkında ben de bloguma yazı yazdıktan sonra pişman oldum. Adamlara o kadar yüklenmeyin. Arayın adamları halletsinler. Olmazsa yeniden, yeniden, yeniden. En sonunda yapacaklardır. Hakkınızı sonuna kadar arayın. Aylık ücret ödüyorsunuz sonuçta.

  Eğer sizde sorun yoksa büyük ihtimalle oturduğunuz çevrede alt yapı sorunu vardır. Kablolar yüksek hızda internet kullanımını desteklemiyor. Durum böyle olunca internetiniz sürekli kopar. İnternetinizideki kopmayı önlemek için de adamlar mecburiyetten hızınızı düşürürler ki bağlantınızda kopma sorunu yaşamayasınız diye.

  Boşuna başka şirket aramayın TTNET hepsinden iyidir. ;)

 8. Ali Arslan

  Temmuz 5, 2012 at 11:24 pm

  Tamam da o TTNET’in sorunu değil. Alt yapı sorunları Türk Telekom ile alakalı bişey. Çünkü tüm internet sağlayıcısı şirketler Türk Telekom’un alt yapısını kullanmakta.

Leave a Reply