Kralizasyon’un Çilesi

Bende çok isterdim; adıma özel bir sitem olsun. Herkes adısoyadı.com şeklinde site açarken ben “kralizasyon” diye açtım. Neden mi? Çünkü ahmetkaya.com, ahmetkaya.com.tr ve ahmetkaya.net daha önce alınıp çöp site haline getirilmiş. Keşke benimde ismime özel bir sitem olsaydı. Ne güzel olurdu. Gerçekten güzel olurdu.

Bazen düşünüyorumda “kralizasyon” gerçekten çok saçma bir rumuz. Bazı arkadaşlarım bana bu yüzden “kanalizasyon” demeye başladılar. Bu hiç hoş bir durum değil. Hadi “kralizasyon” deseler neyse ama “kanalizasyon” çok saçma bir lakap oluyor. Size birinin “kanalizasyon” diye hitap ettiğiniz düşünsenize…

Gerçi “kanalizasyon” ne hakaret, ne de aşağılayıcı bir kelime ama benim hoşuma gitmiyor böyle denmesi. Bunların tüm suçlusu benden önce “ahmetkaya” alan adlarını alanlar!

Acaba tüm “ahmetakaya” alan adlarını satın alıp ve hepsini sadece bir tanesine yönlendirip, ona da kişisel bir blog mu kursam acaba? Nasıl olur ki? Bence olmaz. Çünkü “ahmet kaya” deyince insanların aklına önce o şarkıcı ahmet kaya geliyor. Bu yüzden “kralizasyon” ile devam etsem daha iyi olacak gibi.

Siz ne dersiniz? “kralizasyon” mu yoksa “ahmet kaya” ismi ile mi blog yazayım?

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

2 Yorum Var

  1. Zafer

    Mart 15, 2012 at 10:56 pm

    Ahmet kralizasyon bence güzel bir isim hem bu isimde seni kısıtlayan birşey yok istediğin konuda birşeyler paylaşabiliyorsun. Fakat isminle bir alanadı aldıgında kişisel bir blog açmış oluyorsun ve paylaştığın şeyler kısıtlanmış oluyor. Eğer öyle bir fikrin varsa ayrı olarak kendine has bir kişisel blog aç ama bu alanadını da kullanmaya devam et.

  2. Atakan

    Mart 16, 2012 at 7:32 am

    Temel uzantılar dışındaki uzantılara bak. me,ca,in gibi değişik uzantılara.. Böyle birçok site var. Sende o dediğim değişik uzantılardan birini alabilirsin.

Leave a Reply