Yeni Sosyal Ağ: quup

Türk girişimlerin yeni sosyal ağ projesi quup sosyal ağı açıldı. Şuan quup’un üye sayısı az olsa da her gün hızlı artıyor. Ee tabi yerli olunca kulaktan kulağa yayılıyor ve duyan herkes hemen üye olmak istiyor. quup şuan sadece Türkçe ve İngilizce olarak hizmet veriyor. Ama bu dillerin artacağından şüphemiz yok. Çünkü quup dünya çapında bir proje.

quup’a ilk giriş yaptığımızda Twitter’a benzetiyoruz. Ancak profile kapak resmi ekleme ve diğer sosyal ağ hesaplarını quup hesabına bağlama quup’u Facebook’a ve FriendFeed’e benzetmemize sebep oluyor.
quup Facebook, Twitter ve FriendFeed karışımı bir sosyal ağ. Her sosyal ağın en güzel özelliklerin bir araya getiren quup çok güzel bir sosyal ağ.
Tasarımı ile de çok dikkat çekiyor quup. Çünkü özellikleri gibi tasarımı da diğer sosyal ağlara benziyor. Örneğin ana sayfası Facebook’a, haber akışı sayfası Twitter’a ve profil sayfaları Facebook ve Twitter tasarımlarına oldukça benziyor…
Hep hayal etmiştim böyle bir sosyal ağı; Facebook, Twitter ve FriendFeed karışımı bir sosyal ağ. Ben yapamadım ama bu sosyal ağıda bizim insanımız yaptı. Üstelik çokta güzel yapmışlar.
quup’ta beni takip edebilirsiniz: http://quup.com/kralizasyon
Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

Leave a Reply