Numaramı Tekrar Avea’ya Taşıdım

Vodafone ile başladı bu macera. Vodafone’u çok uzun süre kullandım. Memnundum Vodafone’dan ama nedendir bilmiyorum canım Avea’ya geçmek istedi ve geçtim.

Avea’yı da baya uzun süre kullandım. Avea tarife ve kampanya açısından Vodafone’dan daha iyiydi. Yalnız çekim kalitesi iyi değildi.

Sonra canım Turkcell’e geçmek istedi ve numaramı tekrar taşıyarak Turkcell’e geçtim. Turkcell’in çekim kalitesi oldukça iyiydi. Her yerde çok rahat çekiyordu. Yalnız çok pahalı, yalancı, tarifeleri ve özellikle kampanyaları hiç cazip değildi. Ne adam gibi SMS paketi vardı neden internet paketi. “Bu böyle olmayacak, benim tekrar Avea’ya geçmem lazım diyordum” birkaç ay boyunca ve az önce geçtim…

Numaramı tekrar Avea’ya taşımamın sebebi SMS paketi, internet paketi vs. vs. çok cazip olması. Hem ucuz hemde bol. Mesela Avea’da 9TL ye 11 bin SMS yapabiliyoruz ancak Turkcell’de böyle bir şansımız yok. Aslında var ama şöyle var; 12TL karşılığında 100 SMS, bilmem kaç MB internet, bilmem kaç DK konuşma falan filan. Varmı böyle bir şey ya! Ben o kadar para vereyim aldığım şu pakete bak. Ne işime yarar bu paket benim söyleyin bana. Allah aşkına Turkcell sen bizi enayimi sandın ya!
İşte bu yüzden Turkcell’den hiç paket almadım ve Avea’ya döndüm.

Arkadaşlar size tavsiyem Turkcell kullanmayın. Çok kalitesiz bir operatör gerçekten. Bakmayın siz televizyondaki o havalı reklamlarına. Asıl kalite Avea’da! Vodafone kullanmak isterseniz de orasınız siz bilirsiniz çünkü Vodafone ile Twitter falan kullanabiliyorsunuz o güzelliği var Vodafone’nun de. Ama dediğim gibi Turkcell kullanmayında ne kullanırsanız kullanın. Benim tercihim Avea’dan yana.

Not: Bu yazı biraz tanıtım/reklam yazısı gibi oldu ama değil. Tamamen içimdekileri her zaman olduğu gibi bloguma döktüm.

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

4 Yorum Var

 1. Mustafa

  Şubat 2, 2012 at 10:45 am

  ben turkcell kullanıyorum, iyidir avea da

 2. ali

  Haziran 18, 2012 at 3:48 pm

  Ben 8 yıldır Vodafone/Telsim kullanırken 1 yıl Turkcell kullandım arada ondan sonra tekrar Vodafone geçtim. Turkcell’in 5.000SMS + 100MB internet paketi = 12TL paketi fena değildi ama çok pahalı bir operatördü ve kazık yemeye mahkum kalıyorduk sürekli.

 3. imam sevmez

  Şubat 26, 2014 at 6:13 am

  İmam hatıplıler her yerde..

 4. SENA ➰

  Ağustos 2, 2014 at 7:54 am

  Ya sen zamanında numaramı istediginde vermedigim için unf eden çocuktun tekrar yüzsüz gibi neden takip ettin?

Leave a Reply