Neler Oluyor Hayatta?

Uzun zamandır yazmıyorum ve blog yazmayı çok özledim. Bir iki satır bir şeyler karalayalım şöyle…

Blogumu takip edenler bilirler, bu sene lise birinci sınıfım. İlk paragrafı okulla ilgili cümlelerimize ayıralım…
Okulun ilk günüydü… Sabah kalktım, yeni okul formamı giydim ve bir bardak çay içtikten sonra okula gittim. Okula gittiğimde okulun bahçesinde yaklaşık 100 kişi vardı. Okulun bahçesine adım attığımda okulun bahçesinin nüfusu 101 e yükseldi :)
Okulun bahçesinde dolaşmaya başladım tek başıma… Dolaştım, dolaştım ve dolaştım… Dolaşırken, birbirlerini önceden tanıyan arkadaş gruplarını gördüm. Birbirini tanıyanlar bir çember oluşturuyorlar ve başlıyorlar sohbete. Ara sıra sohbet edenlerin yanından geçiyor, konuşmalarına kulak misafiri oluyordum :)
Ben böyle saçma sapan hareketler yaparken okulun bahçesi sürekli kalabalıklaşıyor. Ve ben o kalabalıkta, benim gibi bir sağa bir sola dolaşanlardan eski okuldan tanıdığım arkadaşlarımı görüyor ve mutlu oluyorum. Onları gördüğümde okulda yalnız olmadığımı hissediyorum. Sonra, biz birbirini eski okuldan tanıyan arkadaşlar yanyana okulun bahçesinde dolaşmaya başlıyoruz ve tam bir saat dolaştıktan sonra yorgunluğumuz hissediyor ve bir banka oturuyoruz. Tabi bu arada yeni arkadaşlarda bulduk dolaşırken. Yeni arkadaşlarımızda bizler gibi birinci sınıf tabiri caizse “çömez” diyebiliriz :)

Biz banka oturmuş sohbet ederken, hoparlörden bir ses geliyor: “Bütün öğrenciler! Sıra olun ve dinleyin!”. Biz bu sesi hiç tınmıyoruz bile :) Sohbete devam ediyoruz. Birkaç dakika daha sohbetin ardından oturmaktan sıkılıyoruz ve bizde okulun kapısının önüne gidip açılış konuşması yapan okul müdürünü dinliyoruz. Yaklaşık yarım saat konuşuyor sanırım okul müdürü…
Konuşma bittikten sonra okul müdürü: “Önce kızlar, ardından erkekler okula girebilirler” diyor ve kızlar kapıdan yavaş yavaş girmeye başlıyor. Önce kızlar, ardından erkekler giriyor çünkü gittiğim okul bir İmam Hatip lisesi. Sınıflarda kız-erkek karışık değil fakat okul içinde ve bahçede karışık.
Okula giriyoruz… Sınıfıma doğru gidiyorum ve sınıfımı hemen bulup, hemen kapının karşısındaki sıraların üçüncüsüne oturuyorum :) Tabi benden önce o sıraya bir kişi daha oturmuş. Bende o sırada oturan arkadaşa “Boş mu?” diye sorarak yanına oturuyorum.
Sınıfımız 76 kişi!!! Ama sınıf mevcudu listesindeki 20 kişi gelmiyor. Sınıf kalabalık olunca bazıları üçer kişi bazıları ikişer kişi oturuyor. Sadece bizim sınıf değil, tüm 9. sınıflar 70+ kişi. Hal böyle olunca okulun kiler gibi iki odasını da dersik yapıyorlar ve sınıf mevcutlarını düşürerek bizim rahat etmemizi sağlamaya çalışıyorlar. Yarın yeni derslikler açılıyor. Bakalım ne olacak?

Sonunda ikinci paragrafa geçebildik :)
İnternetle ilgili bir sorunum var. TTNET’ten daha ucuz olduğu için Vodafone’un “Vodem” adlı o saçma şeyini aldık. Saçma diyorum çünkü vodem sayesinde internet bağlantısı aşırı yavaş! Google’ı bile 10 saniyeden uzun bir sürede açıyor. Bir dosya indirirken 5kb/s ile indiriyor.
Oysa ben hiç böyle hayal etmemiştim. Vodem’in TTNET’ten daha hızlı olduğunu düşünüyordum. Ama öyle değilmiş malesef.
Ben bu vodem denilen iğrenç şeyle idare edemiyorum. Babama ısrarlarım sürüyor. Umarım TTNET’e geri döneriz. Ama babam hiçte TTNET’e geri dönecek gibi değil çünkü işyerinede vodem alıyor :( Babama “yavaş, hiçbir işe yaramıyor, hiçbir işini göremiyorsun” diyorum ama dinlemiyor. Neyse, o da vir vodem alıp kullanmaya başlayınca TTNET’e dönmeyi düşünecektir. Bundan emin gibiyim sanki :)

Vavvvv! :D Ne kadar uzun yazmışım böyle!? Yok canıım… Pekte uzun değilmiş. Gayet normal ve güzel bir yazı olmuş. Ve de bu yazınında sonuna gelmişiz. Derslerinin yoğun olması ve dağ kadar ödevleri olmasına rağmen benim blogumu takip sen!, çok iyisin biliyomusun? :)

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

2 Yorum Var

  1. Alican Doğu

    Ekim 8, 2011 at 7:54 am

    Aynı şeyler banada oldu ilk gün :) ama şuan herkesle arkadaşım :) 28 kişi var sınıflarda

  2. hasan öztürk

    Ağustos 2, 2014 at 9:42 pm

    İstanbul Kasımpaşa’da hortum paniği yaşandı! Neler oluyor? Küresel ısınma dedikleri bu olsa gerek…

Leave a Reply