Neler Oluyor Hayatta? -2

İyice günlüğe çevirdik blogu… Daha önce de yazmıştım “Neler Oluyor Hayatta?” başlıklı bir yazı. Bu yazının başlığınada o yüzden “2” yazdım.

Bu aralar hayatım çok değişti. Önceden hiç ders çalışmayan ben, bu sene sınıfta kalma olasılığının verdiği korku ile iyice derslere kaptırdım kendimi.

Eğer Twitter’dan takip ediyorsanız beni oraya oynadığım oyunları yazıyorum. Mesela WolfTeam oynamaya başladım arkadaşın tavsiyesi üzerine. Güzel oyunmuş hakikaten. Counter-Strike oyununun online versiyonu gibi bişey. Ama çokta basit değil CS gibi. Çok heyecanlı, tabiri caiz ise aksiyon dolu :)

Blogumun temasından çok sıkıldım. Biraz renk değiştiriyorum, yeni widgetler ekliyorum, bazı şeylerin yerlerini falan değiştiriyorum ama yinede sıkılıyorum. Sonra hoşuma giden bir tema indiriyorum tema sitelerinden, editlemeye çalışıyorum ama temayı yapanlar CSS kodlarını çok karışık yazdıkları için editleyemiyorum ve pes edip yine kendi temam üzerimde değişiklikler yapıyorum. Belki farketmişsinizdir…

Teknolojiyi takip etmeyi bırakmıyorum, asla! Ders çalışmadığım zamanlarda herzaman ki gibi giriyorum takip ettiğim teknoloji sitelerine. Birde takip ettiğim, takip etmekten sıkılmadığım blogdaşlarım var ki, onların yeri ayrı benim tarayıcımda :D

Birde aklımda güzel projeler var. Mesela “kralizasyon” un patentini almak gibi. Ama çok pahalı. Sanırım 400TL.
Diğer projem ise “kralizasyon.tk” alan adı almak. Ama bu konuda büyük bir sorunum var. Dot.tk yani .tk uzantısını ortaya çıkaran şirket, kralizasyon.tk alan adını bloklamış. Alamıyorum. Alan adı dolu görünüyor ama aslında boş. Bir site kurulmamış alan adına. “kralizasyonblog.tk” diye bir alan adı almayı düşünüyorum ama oda çok uzun oluyor ve güzel olmuyor.
“kralizasyon.net” diye bir alan adı almak istiyorum ama o da pahalı yahu! :) 20TL. Aslında pahalı değil ama ben vermem alan adına 20TL. Almak istediğim .tk uzantılı alan adı ise sadece 5TL’cik. Çok makul bir fiyat.

Bu yazımdada güle güle demeden önce sizlere Twitter profilimin linkini vermek istiyorum :) Takip edin yahu! :) Her geçen azalıyor takipçi sayım :( twitter.com/kralizasyon
Aslında böyle şeylere kafayı takmam ama arkadaşlar “takipçi sayın az, okuyan yok yazdıklarını” diyip beni aşağlıyorlar. Bende kötü hissediyorum kendimi o zaman. Bi güzellik yapın bana ha? :)

Haydi güle güle. Yine beklerim. Özletmeyin kendinizi ha!.. :)

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

4 Yorum Var

 1. Zafer

  Ekim 29, 2011 at 6:43 pm

  Öncelikle tk uzantılı domaini hiç tavsiye etmem Ahmet ne kadar ucuz olsa da pek iyi değil yani com ve net'e göre çok arkaplanda kalıyor. Eskiden bedava bir domain olduğu için ziyaretçiler bakımından pek tutulmuyor açıkçası benim var mesela bir tane zaferzent.tk diye wordpress kurulu fakat hiç kullanmıyorum. Paran olursa com veya net al bu adresini de ona yönlendir tamamdır :)

 2. kralizasyon

  Ekim 29, 2011 at 7:19 pm

  Anladım zafer abi. Ben biraz kontör kasayım o zaman :D"kralizasyon.net" mi daha iyi yoksa "kralizasyon.com" mu? Hangisi daha akılda kalıcı ve söylemesi akıcı ve hoş?

 3. Zafer

  Ekim 29, 2011 at 7:47 pm

  kralizasyon.com güzel de kralizasyon.net daha bir uyumlu gibi sen bilirsin yine de :)

 4. kralizasyon

  Ekim 30, 2011 at 9:35 am

  Kime sorsam kralizasyon.net daha iyi diyor. Bende öyle düşünüyorum. Teşekkürler Zafer abi ;)

Leave a Reply