Twitter’da Yapmamanız Gerekenler

Twitter’da takipçi kaybetmemek ve takipçi kazanmak için tweetlerinize dikkat etmeniz gerekir.
Twitter, Facebook gibi bir sosyal ağ sitesi değildir. Yani; Facebook’ta bir arkadaşınızla bir paylaşım hakkında, o paylaşıma yorum atarak tartışabilirsiz ve yazdığınız yorumlar profilizde görünmez. Ama Twitter’da, yazdığınız herşey profilizde görünür. Yani bu demek oluyorki; Twitter’da karşılıklı konuşmaktan kaçınmalıyız. Eğer her tweetinizde birine hitap ederseniz, sizi takip eden kullanıcı sizin tweetlerinizden sıkılabilir ve sizi “unfollow” yapabilir.
Bunun gibi yapmamanız gereken 4 şey daha yazının devamında okunmayı bekliyor :)

-Hashtag Kullanımı
Tweetlerinize sadece hashtag {#} yazarsanız, bu sizi takip edenleri sıkabilir.

-Binlerce Kişiyi Takip Etmek
Eğer binlerce kişiyi takip ederseniz, sizi takip eden kullanıcı, sizin Twitter’da sadece takip etmek ve edilmek için olduğunuzu düşünebilir ve bu takipcinizi sıkabilir

-Sadece Retweet Etmek
Eğer profilinizde sürekli başkalarınız tweetlerini yayınlarsanız, sizi takip eden kullanıcı, sizin hakkınızda ve size ait tweetler göremezse, sizi takip etmeyi bırakabilir.

-Reklamcılar
Twitter’da sürekli reklamlar, linkler vb. şeyler paylaşmak, kullanıcıların en nefret ettiği şeydir ve siz sürekli link ve reklam paylaşıyor ve binlerce kişiyi takip ederek, linklerinizin ve reklamlarınızın herkesin görmesini istiyorsanız çok yanlış yapıyorsunuz demektir.

Google Adsense
Bunu Paylaş

Benzer Yazılar

2 Yorum Var

 1. Là Porshe

  Ağustos 29, 2011 at 8:04 pm

  .teşekkürler , emeğine sağlık , güzel paylaşım..

 2. serkanyilmaz21

  Temmuz 6, 2013 at 12:37 am

  Kullanıcı arama – Tweet RT ve Favorite listeleme ve silme – Unfollower bulma ve silme gibi işlemler için http://followerfilter.com/ sitesini kullanıyorum.Çok yeni olmasına rağmen tıkır tıkır çalışıyor tavsiye ederim.

  Üstelik sizi takip etmeyenleri görmek için giriş yapmanıza dahi gerek yok. Sitenin ana sayfasından Twiter’a giriş yapmadan istediğiniz kullanıcı adını aratıp bilgileri görebilirsiniz.Üstelik sınırsız ve ücretsiz.

Leave a Reply